Zubní poradna

Odpovídáme na vaše dotazy týkající se zubních náhrad

Před odesláním dotazu se prosím přesvědčte,
zda už tady na stejnou či podobnou otázku není odpověď.

16.09.2021 Pan/Paní Yveta se ptá

Zubní náhrada

Dobrý den.Dnes mi byla předána zubní náhrada do pytliku a at si dojedu pro úpravu do laboratore.Zaplatila jsem 10000,kc u zubare.V laboratori se zhrozili,vrchni nahrada ktera drží na třech zubech ma predkus 1cm,a spodní jde smerem dovnitr.Prostě vůbec nepasuje a při nandani dost boli.Bylo mi řečeno že je to vinnou špatných obtisků.Myslela jsem že tuto nahradu mi proplatí pojištovna,přesto v domnění že budu mít kvalitnější jsem zubaři tuto častku zaplatila.Ted jsou zuby v laboratoři a doktor mi volal ať k němu přijedu na kontrolu.Bojím se že bude chtít doplatek.Je jeho postup správný??Dekuji za radu.


Kolik stojí nové zuby?

17.09.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, rozhodně byste neměla platit za jakékoli opravy nekvalitně zhotovené zubní náhrady ani za zhotovené nové kvalitní náhrady pokud se tato nepodaří opravit.

11.09.2021 Pan/Paní Petra se ptá

Bělení zubů

Dobrý den, někde jsem četla, že kurkuma bělí zuby. Co ale kurkuma udělá se zuby kde jsou korunky? Zežloutnou? Děkuji za odpověď


Kolik stojí nové zuby?

17.09.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, pokud jsou korunky keramické, tak by je nemělo nic zabarvit.

09.09.2021 Pan/Paní Jana se ptá

Sundání metalokeramických korunek

Dobrý den, jakým způsobem se sundávají metalokeramické korunky? Je zde nějaké riziko, třeba ulomení nebo vytrhnuti zubu? Děkuji


Kolik stojí nové zuby?

17.09.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, musí se rozdbrousit, riziko je vždy ale od toho je zubní lékař aby ho minimalizoval.

28.08.2021 Pan/Paní Blanka Vaníčková se ptá

Zubni náhrada

Dobrý den, mám horní částečnou náhradu, proteza velice dobře drží. Co mě trápí je , že mě od té doby pali jazyk a patro. Přesně v místech kde je kov. Byla jsem na všech možných vysetrenich, údajně vše v pořádku. Ale já už ztratila chuť a oakeni se stupňuje. Máte nějakou radu dekuji


Kolik stojí nové zuby?

02.09.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, asi bych si nechal zhotovit bezkovovou zubní náhradu a tím vyzkoušel jestli je příčinou kov. Může to také být i konkrétní slitinou kovu, je možné si nechat zhotovit například titanovou částečnou náhradu.

13.08.2021 Pan/Paní Irena Křížová se ptá

VivaFlex

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné zhotovit celkovou horní i dolní zubní náhradu VivaFlex. A pokud ano, kde je možné získat kontakt na zubní ordinaci, kde tyto náhrady VivaFlex provádějí. Děkuji.


Kolik stojí nové zuby?

19.08.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano je to možné. Kontakt získáte zde www.jslab.cz/poptavka když vložíte váš email.

13.08.2021 Pan/Paní Vladimir se ptá

Hybridní zubni nahráda.

Dobrý den! Je možné najit zubaře, ktery by za horni a dolní hybridni zubni nahradu na 6 inplantatech (dva na dolni a 4nahorni.) Požadoval max 100 000 kč. Děkuji Poláček


Kolik stojí nové zuby?

19.08.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, myslím že bez těch implantátů to možné je. Pokud se do té ceny chcete vejít i s implantáty tak to asi není možné.

11.08.2021 Pan/Paní Karol se ptá

Nadměrné slineni

Dobrý den.Mám dotaz po vytržení všech zubů mi tečou hrozně sliny. A vždy po ránu se to usazuje v krku a jsem celý zahleneny.Dá se s tim prosím něco dělat.


Kolik stojí nové zuby?

13.08.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, to opravdu nevím. To je dotaz na vašeho zubního lékaře.

06.08.2021 Pan/Paní Jana se ptá

vyražený zub

Dobrý den, vyrazila jsem si přední zub, ostatní zuby mám v pořádku, chtěla bych implantát, jen se bojím, že to bude dlouho trvat , dá se mezi tím dát něco jako náhrada, ale bez poškození ostatních zubů?


Kolik stojí nové zuby?

10.08.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano, rozhodně byste neměla být bez zubu. Používá se třeba pružná sundávací protézka.

01.08.2021 Pan/Paní Lucie se ptá

Jaký materiál je nejvhodnější na celkovou horní náhradu

Mám klasickou celkovou zubní náhradu horní (zatim provizorní 4 měsíce)- žádná alergie, nepřekáží, rozkoušu skoro vše. Nyní mi 2 krát po sobě napraskla v patýrku hned za zuby vprostřed. Řešil by tohle praskání jiný materiál, nebo je to způsobeno zmněnou dásní?


Kolik stojí nové zuby?

10.08.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano, toto by mohl vyřešit pevnější materiál, ale i odstranění příčiny praskání.

31.07.2021 Pan/Paní Zdeněk Beran se ptá

Oprava fazetky můstku

Je mi 77 let a již od mládí mám namísto předních hořejších zubů zlatý můstek (4 pilířové zuby a 4 mezičleny) Můstek je stále pevný a vpořádku, avšak fazetky zubů jsou po letech již opotřebeny natolik, že zlato pod nimi vystupuje velmi silně na povrch. Existuje nějaká možnost opravy, mimo zhotovení nového můstku? V jakých cenových relacích by se takováto oprava pohybovala?


Kolik stojí nové zuby?

10.08.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, neexistuje. Jediné řešení je nový můstek.

Přidat nový příspěvek