Zubní poradna

Odpovídáme na vaše dotazy týkající se zubních náhrad

Před odesláním dotazu se prosím přesvědčte,
zda už tady na stejnou či podobnou otázku není odpověď.

09.05.2024 Pan/Paní Svobodová se ptá

Prokousany mustek

Mám můstek vlevo přes 3 zuby. Jeden zub je prokousany tak,že je pod keramikou vidět kov.Je to nepříjemné, v díře se usazuje jídlo.Lekař to zkoušel vyplnit plombou,ale hned vypadla.Musi se sundat cely můstek nebo šlo by to nějak opravit? Dekuji


Kolik stojí nové zuby?

14.05.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, možnost opravy je omezená. Záleží na konkrétní situaci. Nedá se paušálně odpovědět ano nebo ne. U vás se o to lékař pokusil a výsledek znáte. Nedokážu říct jestli existuje u vás jiné řešení než nový můstek.

06.05.2024 Pan/Paní Waldsteinerová Eva se ptá

Dočasná zubní náhrada

Dobrý den, mám 14 dnů dočasnou celkovou horní protézu a dolní 4zuby na drátky, cena byla 16tisíc. Horní čelist byla masivní, že nešly volně k sobě rty a jedna strana na skus zapadne, na druhé straně se zuby opírají o své špičky, tak je problém kousat, brnkají o sebe špičaky. Pan doktor trošku upravil a údajně se s tím nedá nic dělat, že je to pouze dočasná náhrada. Myslím, že je to nefér. Nikdo si nekoupí třeba TV za 16tisíc, která nefunguje. Je možné jinde dotvarovat a kolik by byla cena opravy? Děkuji.


Kolik stojí nové zuby?

07.05.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, není to nefér. Pokud máte takzvanou inmeditní náhradu, která se dává pacientům ihned po vytržení zubů, tak tato náhrada se vyrábí prakticky odhadem. Technik si odstraní zuby, které se vám budou trhat a hotovy náhradu. Tato náhrada z logiky věci je nepřesná. A pojišťovna tuto náhradu neplatí. Někdo to zaplatit musí. Dotvarovat vám i může jenom ten kdo jí vytvořil. Tedy váš zubní lékař ve spolupráci s laboratoří. Toto do jisté míry možné je. Ptejte se na cenu vašeho lékaře, já vám jí říct neumím.

02.05.2024 Pan/Paní Jiří Gersl se ptá

Inplantaty

Dobrý den,mám inplantaty spodní i horní patro spodní patro je že zirkonu a horní patro prý že zirkonu být nemůže ,prosím o vyjádření Děkuji


Kolik stojí nové zuby?

05.05.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, jaké vyjádření máte na mysli. Přece si nemyslet že na základě psané dotazu vám někdo může zodpovědně říct, jestli nějaký materiál je pro vás vhodný nebo ne. Rozhodně to, že tento materiál máte v dolní čelisti neznamená, že může být vhodný i v horní čelisti.

26.04.2024 Pan/Paní Mirka se ptá

Dotaz

Dobry den,mam zubni protezu a kdykoliv se ji jazykem dotknu navali se mi,byla by vhodnejsi z jineho materialu,treba deflex,dekuji za odpoved


Kolik stojí nové zuby?

27.04.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, materiál vám spíše nepomůže. Je to o tvaru protézy. Toto musíte řešit s vaším ošetřujícím zubním lékařem.

24.04.2024 Pan/Paní Michaela se ptá

Bolest mrtvého zubu při skousnutí

Dobrý den, měla bych otázku... Po probuzení jsem zjistila, že jsem měla ve spánku hodně zatnuté zuby a v noci jsem jimi prý skřípala. Ráno mě trochu bolel mrtvý, kdysi opravený zub, po dvou dnech, kdy už jsem neukousla ani sousto, jsem šla k lékaři, který mi řekl, že zuby jsou naprosto v pořádku a nevěděl, jak pomoct, protože i dáseň byla ok, žádný zánět, žádný kaz. Bohužel zub stále bolí stejně při kousání a i v klidu, nevíte, čím by to mohlo ještě být, a jak s tím naložit ? Doktor mluvil o širokospektrálních antibiotikách, ale vzhledem k tomu, že mám léta crohnovu chorobu a vím, že mi antibiotika nedělají vůbec dobře, se mi bez žádného zánětu antibiotika brát nechtějí. Děkuji


Kolik stojí nové zuby?

27.04.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, to opravdu nevím.

23.04.2024 Pan/Paní Dominika Pozarova se ptá

Zubní implantáty

Dobrý den Po těžké paradentóze jsem přišla o všechny zuby mám prakticky bez zubou čelist. Zhotovená zubní náhrada která absolutně nedrží pokud zůstací smím lékařem jsme se domluvili na zubní náhrady kterou budou držet dva čepy na kterou se nasadí zřejmě nějaká snímatelná zubní náhrada implantáty. Má to držet pouze na dvouch čepech. Protože navíc bohužel nemám peníze. Asi se nebudu ptát jestli to bolí nebo tak spíš se ptám jakým způsobem to tam vlastně bude držet to je na nějaký šrouby a já to budu něčím šroubovat když jsi to nasadím a zase to musím odšroubovat abych to nějakým způsobem vyčistila doteď stojí zubní náhradu lepím lepidlem a lepím to prakticky 15x16x za den pusu plnou lepidla až se z toho se člověku zvracet. Chtěla bych prosím vysvětlit Jak vlastně to všechno bude držet nebo se to jenom nějak nacvakne prostě nějak vysvětlit mohla bych se zeptat svého zubního lékaře ale asi mám strach.


Kolik stojí nové zuby?

27.04.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, nerozumím vašemu dotazu. Ale i kdyby ano, nejspíš bych nedokázal odpovědět. Jediný kdo vám může vysvětlit vaši konkrétní situaci je zubní lékař na základě vyšetření nebo kontrole vaší zubní protézy.

21.04.2024 Pan/Paní Martin se ptá

Zubní kaz

Dobrý den, mám větší zubní kaz na horní sedmičce, nedávno mi trhali osmičky a u toho mi omylem odštípnuli i kousek té sedmičky kde mám kaz, termín u zubaře mám za měsíc ( dřívější není bohužel možný), ale nevím jestli ten zub takto může být, nebo jestli to je nějaký problém, bolestivý není. Děkuji za radu


Kolik stojí nové zuby?

27.04.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, není to problém, stačí když se to vyřeší za měsíc.

19.04.2024 Pan/Paní Eva Juřenová se ptá

Alergie

Dobrý den , zjistila jsem že jsem alergická na pryskyřici mám horní celkovou snimatelnou náhradu, mám pálení jazyka a patra. Chci si nechat udělat novou s jiného materiálu antialergeniho ale nemůžu nikde dočíst který mám chtít... Zubní technička neví o žádné náhradě nemůžu se sní domluvit. Existují nějaké takové materiály aby nebyli s pryskyřice??? Děkuji Eva Juřenová


Kolik stojí nové zuby?

21.04.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, alergie je většinou na monomer který pryskyřice obsahuje. Mohl by to tedy řešit například materiál Vivaflex, nebo Ivocap a mnoho dalších, které monomer neobsahují anebo velmi málo. Poraďte se zubním lékařem.

19.04.2024 Pan/Paní Anna se ptá

Implantaty

Dobrý den chtěla bych hybridní náhradu dolní bezuba celist .Na dva implantáty Nebo jsou lepší stím retenčním prvkem


Kolik stojí nové zuby?

21.04.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, vše musí posoudit zubní lékař na základě vyšetření.

17.04.2024 Pan/Paní Marcela Poláková se ptá

zubní náhrada vrchní patro

Dobrý den. Potřebuji zubní náhradu na vrchní patro. Byla mi navržena náhrada z lepšího materiálu za cca 10 tis.Kč, která se uchytí za dva moje zatím zdravé zuby, ostatní půjdou vytrhnout. Nebylo by lepší vytrhnout všechny zuby a dát náhradu úplně celou? Aby byly zuby všechny stejné? Hlavně, kdyby ty zbývající zuby odešly, tak budu muset hradit novou zubní náhradu? Děkuji za odpověď.


Kolik stojí nové zuby?

17.04.2024 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, většinou je lepší když náhrada částečně drží i na vlastních zubech. V žádném případě není dobře trhat zdravé zuby.

Přidat nový příspěvek