Zubní poradna

Odpovídáme na vaše dotazy týkající se zubních náhrad

Před odesláním dotazu se prosím přesvědčte,
zda už tady na stejnou či podobnou otázku není odpověď.

22.09.2023 Pan/Paní Jana se ptá

Zubní protéza horní

Dobrý den,je možné zhotovit zubní protézu s polovičním patrem? Nesnáším to patro a kdysi mi udělali patro vykrojené tak že není po celém patře . Je vykrojené do písmene u takže cítím vlastní patro ale potřebuji už nové děkuji.


14.09.2023 Pan/Paní Helena K. se ptá

Útvar v dásní

Dobrý den, mám trochu neobvyklý dotaz: Mám zubní náhradu horní i dolní 3 roky. Asi před měsícem se mi na horní dásní vlevo, kde obyčejně bývá zub trojka, udělal otvor a jazykem jsem cítila, že je tam něco ostrého, tvrdého. Kdyby to nebylo směšné, řekla bych, že se mi klube nový zub. Totiž: otvor seč začal zvětšovat, před týdnem z něj vypadl kousek ostré a bílé hmoty(nevím, jak to nazvat), prostě jako úlomek zubu. Nezlobte se, že Vás takto anonymně žádám o radu, kdybych šla k zubnímu lékaři u nás, abych nebyla pro smích. Moc děkuji za odpověď a přeji příjemné podzimní dny. Helena


Kolik stojí nové zuby?

18.09.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, jediná možná rada je: Musíte navštívit zubního lékaře. A ten to obratem vyřeší.

11.09.2023 Pan/Paní Zuzana se ptá

Protéza zubu

Dobrý den prosím o radu dělali mně spodní protézu zubů jelikož jsem informovala zubařku že mně tlačí řeka mně ať se stavím když sem šla zubarce z kapsu mně protéza vypadla nenašla sem jí dnes mně po 7mnesicich řekla že bych musela zaplatit částku 10000 Kč chtěla bych podotknout když sem jí po telefone udělila v únoru co se mně stalo odpověděla mně že se domluvíme za nějaký poplatek dneska mně řekne byla sem objednaná zaplatit částku 10000 je to možný?děkuji za odpověď


Kolik stojí nové zuby?

18.09.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano, je to možný

06.09.2023 Pan/Paní Zuzana Stachová se ptá

VivaFlex horní čelist

Dobrý den, děláte (dělají se) totální náhrady horní čelisti také z pružného materiálu (VivaFlex)? Děkuji


Kolik stojí nové zuby?

07.09.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano dělají ale rozhodně nečekejte že totální náhrada bude pružná nebo jakkoli měkká. To je častý omyl a nepochopení jak fungují pružné náhrady.

02.09.2023 Pan/Paní alenahorvathova27@seznam.cz se ptá

Můžu požádat o 2 zubní horní vyndavaci protezu

Dobry den už jsem měla horní vyndavaci zubní protezu,ale bohužel jsem oni přišla.Dělali mi to v Usti nad labem a zubař co mi to dělal je už v důchodu a jiného zubaře nemám bohužel u nás nenabiraj 😥Nemůžu fungovat bez zubní protézy bojím se smát,mluvíte a ze mně vyhodej z práce prosím o pomoc.Lenka


Kolik stojí nové zuby?

07.09.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, nás žádat nemůžete, my jsme zubní laboratoř a pracujeme pouze na objednávku zubní ordinace. Doporučuji si zavolat do zubní ordinace v Praze. Tak většinou pacienty berou. Za protézu zaplatíte okolo 50 tisíc korun, ale za ty peníze můžete vyžadovat kvalitní práci. Pokud budete kdekoli vyžadovat protézu na pojišťovnu, výsledek většinou není dobrý. Platba pojišťovny je totiž velmi malá a pro ordinace i laboratoře ztrátová. Proto nemůžete čekat kvalitní zubní náhradu zadarmo.

17.08.2023 Pan/Paní Katka se ptá

Operace podkusu

Budou mi dělat zubní náhradu horních zubů . Od narození mám podkus je to dědičné. A chtěla bych jít na operaci . Můžu tam jít i když budu mít tu zubní náhradu ?


Kolik stojí nové zuby?

19.08.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, netuším v jakém stavu a co přesně máte se zuby, nedokážu proto odpovědět ani obecně. Obraťte se na svého zubního lékaře.

16.08.2023 Pan/Paní Miloslav Janda se ptá

zubní náhrada

Dobrý den,na horní čelisti mám zuby spojeny pevnými korunkami ve třech samostatných celcích.Vpravo i vlevo jsou v celkem dobrém stavu-uprostřed ( jedničky a dvojky ) jsou vlivem bývalé paradontozy hodně uvolněné a bude je třeba nahradit. Je možné nahradit zuby pouze uprostřed,aniž by bylo nutno vytrhat všechny zuby v horní čelisti a udělat úplnou zubní protézu ? Jak by to hradila VZP ?


Kolik stojí nové zuby?

19.08.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, VZP zubní náhrady téměř nehradí, proto jsou tak drahé. A ty které VZP hradí bych nechtěl do úst...My například zhotovujeme jenom kvalitní zubní náhrady, do limitů VZP se nejsme schopní dostat...A ano, mělo by být možné nahradit pouze část vašeho můstku, zodpovědně posoudit to však může pouze váš zubní lékař.

16.08.2023 Pan/Paní Vladimír Kyrych se ptá

Kde mi udělají zubní náhrady

nemám stálého lékaře a po dubnové operaci srdce, jsem bez chrupu. Poraďte prosím, kam se obrátit o nové zubní náhrady. Děkuji za odpověď


Kolik stojí nové zuby?

19.08.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, obraťte se na jakéhokoli zubního lékaře, který u vás bere pacienty, případně na svoji zdravotní pojišťovnu která vám musí zubního lékaře přidělit.

15.08.2023 Pan/Paní Katka se ptá

Uvoľnený cement na 6 tke na zirk.keram. mostíku

Dobrý den už 9 mĕsíc mám uvolnení cement na šestke.Mám zirk.keram.můstek v celku už sedmý rok .Prosím co mám dělat kdyz můj zubař který mi ho dělal není schopný mi s tím něco dělat.Hrozne mi to vadí loktá mi to tam a strašný smrad cítim když tam pritlačím prstem.Uz jsem zoufalá nevím co dál mám už delší dobu o problém s trávením.


Kolik stojí nové zuby?

19.08.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, váš zubař s tím musí umět něco udělat, nikdo jiný vám s tím pomoct nemůže. Pokud to nezvládá tak se obraťte na jiného zubního lékaře.

10.08.2023 Pan/Paní Jana Podaná se ptá

Zubní horní náhrada

Dobrý den, prosím mám možnost jít na náhradu z deflexu. / horní celková náhrada/Nebo mám radši dát přednost klasice? Děkuji předem Podaná Jana


Kolik stojí nové zuby?

10.08.2023 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, zásadně záleží na šikovnosti lékaře a technika. Na materiálu v tomto případě téměř nezáleží.

Přidat nový příspěvek