Návštěva zubního lékaře

Nebojte se zubaře.

Zubního lékaře navštěvujte alespoň 1× ročně. 

Prevence je vždy levnější než léčba.


Jak často chodit k zubaři?

 

Dospělý má nárok na jednu návštěvu zubního lékaře za rok. Většinou to v kombinaci s pravidelnou návštěvou dentální hygieny a správným domácím čištěním bohatě stačí.

Děti do 18 let by měly zubního lékaře navštěvovat 2× ročně. Těhotné ženy by kvůli možnému úbytku vápníku měly ke svému zubaři zajít až 3×.

Vyšší frekvence návštěv je žádoucí u lidí s nejrůznějšími problémy. 

 

Roman-tom-jslab

Kdy jít k zubaři?

 

Na prevenci choďte, i když vás zrovna nic netrápí. Kazy, onemocnění dásní a další nepříjemnosti často začínají nenápadně, v této fázi jdou ale také bez problémů odstranit. 

Bolest zubů, plivání krve při čištění zubů nebo citlivost dásní je pak jasným signálem, že byste návštěvu zubního lékaře neměli odkládat.

 

mudr-kriz-jslab

Kolik stojí návštěva zubaře?

 

Každá ordinace má svůj ceník, ceny za plomby, korunky a ostatní zubní náhrady se tak mohou lišit. 

Vybírání zubaře jen podle ceny však nedoporučujeme, obzvlášť řešíte-li fixní zubní náhradu. V ceně se totiž odráží zkušenosti, technologie a materiál zubaře a ordinace. Zuby jsou přitom věc, kterou denně používáte, takže se nevyplatí na nich šetřit.

 

zubni-skener-jslab

Kam jít k zubaři?

 

Zubních lékařů je málo a nové pacienty jich přijímá ještě méně. Přesto pro vás máme tipy na ověřené zubaře z Brna, kteří jsou skvělou volbou, zejména pokud potřebujete zubní náhradu.

sef-jslab-zubni-laborator

Zubní náhrady

 

Připravili jsme pro vás kompletní informace o zubních náhradách 

 

draha-anna-zubni-nahrady

Chcete vyřešit váš problém se zuby

Uděláme vám zubní náhradu