Bělení zubů

Jaké jsou možnosti bělení zubů?

Nejkrásnější zuby jsou ty zdravé, ale na vzhledu samozřejmě také záleží.  Bílé zuby jsou v dnešní společnosti velké téma. Ze všeho nejdříve bychom doporučili řešit příčinu jiné než bílé barvy zubů v ordinaci zubaře, dentální hygienistky a samozřejmě správným domácím čištěním.

Spousta lidí, a zejména kuřáci, náruživí pijáci kávy či červeného vína, však mají přes veškerou snahu zuby plné skvrn či pigmentu. Svou roli v barvě chrupu hraje i genetika.

Pak existují tři možnosti.1. Profesionální bělení zubů doma

Zubní lékař nejprve vezme otisky zubů a my v laboratoři podle nich zhotovíme plastový nosič na bělící prostředek. Nalijete, nasadíte na zuby a necháte přes noc působit. 

Většinou stačí 2-4 použití a cenově vás toto bělení vyjde od 1 800 Kč za jednu čelist.

NAJDĚTE SI ZUBNÍHO LÉKAŘE2. Bělení zubů v ordinaci

Zubaři a dentální hygienistky používají různě koncentrovaný peroxid vodíku (25-45 %, prostředky na domácí bělení mají cca 3 %), proto je bělení velmi rychlé a efektivní. 

Existuje mnoho různých technik, většinou je však do dvou hodin hotovo a zaplatíte od 5 000 Kč.

NAJDĚTE SI DENTÁLNÍ HYGIENISTKU3. Bělení volně prodejnými prostředky

Existuje jich celá řada, ale vzhledem k tomu, že nesmí obsahovat účinnou látku nebo její potřebnou koncentraci, nedoporučujeme je. Vyhláška 244/12 sb. totiž nedovoluje volný prodej bělících přípravků s koncentrací peroxidu vodíku vyšší než 0,1%.

Internet se také hemží nejrůznějšími radami na přírodní metody bělení zubů. Rozhodně varujeme před jedlou sodou, která narušuje zubní sklovinu.Zubní náhrady

Připravili jsme pro vás kompletní informace o zubních náhradách 

Zjistěte víc