Zubní poradna

Odpovídáme na vaše dotazy týkající se zubních náhrad

Před odesláním dotazu se prosím přesvědčte,
zda už tady na stejnou či podobnou otázku není odpověď.

17.04.2021 Pan/Paní Dagmar se ptá

Náhrada

Dobrý den, jaké by bylo možné řešení situace :31,32,33,35,37 jsou zuby které mám, chtěla bych vyřešit mezeru 34,36 formou nejspíš snímatelnou variantou, je toto reálné bez nutnosti patra nebo drátků? Jaké je možné řešení? Předem děkuji za odpověď.


Kolik stojí nové zuby?

17.04.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, nejlepší řešení je pomocí protézky Vivaflex: www.jslab.cz/pro-pacienty/pruzne-zubni-nahrady

16.04.2021 Pan/Paní Iva Křečkova se ptá

Uulomena keramika na zubnim můstku

Dobrý den,jde opravit keramický mūstek peti zubu ,kde na jedničce je odlomena keramika a obnaženà kovová část.zubni lékař opravil pryskyřìçì a po pul roce se uvolnila .Dalšì opravy odmìta že to je zbytečné.Sundanì mùstku je ristkantni že zuby nejsou uplně v pořàdku.teď lepìm prysk.ulomek coregou každý den na zub z estetic.duvodu. děkuji za odpověď


Kolik stojí nové zuby?

17.04.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano jde to a je to docela jednoduché a především dlouhodobé řešení. Tady je naše řešení, které používáme už více než 25 let. Dříve jsme dělali přes starou konstrukci klasickou metalokeramickou korunky, dnes už používáme zirkon: www.jslab.cz/pro-zubni-lekare/chiping

13.04.2021 Pan/Paní Ella se ptá

Oprava ulomeného keramického zubu

Dobrý den, jedná se stále o mou odlomenou keramickou 3 , nejde prosím celý zub nahradit novou korunkou? Jsem velice nešťastná, jinak mám krásné zoubky, ale na trojce je vidět kov a tak už se neusmívám. Děkuji za odpověď.


Kolik stojí nové zuby?

17.04.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, samozřejmě že to jde, obraťte se na svého lékaře nebo se můžete domluvit s doktorem Szekeresem - Kahánkem. Když vyplníte údaje na této stránce tak vám přijedou všechny informace i kontakt: www.jslab.cz/poptavka

28.03.2021 Pan/Paní Ella se ptá

Oprava ulomeného keramického zubu

Dobrý den, mám 6ks implantát a na nich horní můstek. Ulomil se mi kousíček zubu /trojka vlevo, špičák/, který prý nejde vyměnit, jelikož je přidělán na implantát. Měla jsem upraveno již dvakrát plombou/cena 3000,00 Kč/, nicméně plomba po dvou letech vypadla. Existuje něco, nějaký materiál, je to jen malý kousek , aby to drželo? Prosím o radu, zda se to dá vyřešit i jiných způsobem. Moc děkuji a přeji hezkou neděli.


Kolik stojí nové zuby?

28.03.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, materiál na opravu keramiky v ústech, tak aby to bylo stejně kvalitní jako v laboratoři, myslím neexistuje. Budete se nespíš muset smířit s tím že malý kousek na vaší 3 občas bude upadávat.

27.03.2021 Pan/Paní Alena se ptá

Nespokojnosť s mostíkom

Dobrý deň, mám urobený horný zirkónový mostík z ôsmich koruniek, z toho 2 medzičleny. Preniká mi cez medzičlen vzduch a sliny. Mám zlú výslovnosť, šušlem. Mostík nosím už dlhý čas a nemám ho ešte natrvalo zacementovaný. Oproti spodným zubom sú korunky oveľa väčšie a zdá sa že časom sa spodné zuby zhryzú. Prosím o názor, dá sa s tým niečo robiť alebo mám sa zmieriť s tým že za 2300 Eur na komfort môžem zabudnúť? Ďakujem


Kolik stojí nové zuby?

28.03.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, ano, rozhodně se s tím dá něco udělat. Trvejte na opravě. Pod mezičleny je možné přesně doplnit keramiku. Horní zuby jsou vždy větší než dolní, ale většinou jdou částečně zmenšit, pokud to je potřeba.

17.03.2021 Pan/Paní Tahy Adam se ptá

Celková snímatelná protéza

Dobrý den Mám v puse ještě vlastních 17 zubu pak nějaké můstek 6 předních zubu. Chtěl bych všechno vyndat a vyrobit celkovou snímatelnou protézu horní i spodní. Pochopil jsem to dobře že přijedu k Vám do Brna. Po konzultaci mě uděláte otisk přes mé zuby a do nějaké doby vyrobíte provizorní protézu. Kterou po vytrhání a zahojení budu moct nosit. Cena 24 800 je tedy za tuhle provizorní protézu.? A tu budu muset pak vyměnit. Chtěl bych protézu model jak se nacvakne na "šrouby v dásni" Moc děkuji za odpověď


Kolik stojí nové zuby?

21.03.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, to jste pochopil špatně. Zdaleka to není tak jednoduché. Vlastní zuby jsou skoro vždy lepší než jakékoli umělé, proto vám doporučuji se dobře o vlastní zuby starat, správně je čistit. Protéza která nacvakne na implantáty stojí obvykle statisíce korun, není to nic levného.

11.03.2021 Pan/Paní Kamila Skalníková se ptá

Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co všechno potřebuji když si chci u Vás nechat udělat,, nové zuby,,. Skalníková


Kolik stojí nové zuby?

14.03.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, potřebujete jenom zubního lékaře který s námi spolupracuje. Můžete nás tedy doporučit vašemu zubnímu lékaři. Nebo vám my doporučíme našeho lékaře. Když vyplníte formulář zde www.jslab.cz/poptavka tak vám na email přijdou všechny informace.

09.03.2021 Pan/Paní Petra P. se ptá

Estetická korekce

Otázka: Dobrý den, pane Sedláčku, prosím, jaké řešení byste doporučil pro estetickou korekci horních 1 a 2, které jsou hodně plombované, jedna 1 je mrtvá. Navíc jedničky mám křivé, jedna směřuje dozadu. Plomby mi zubarka jednou za dva roky vždy vymění, ale z estetického hlediska to vypadá hrozně. Mrtvou jedničku mi belila, ale nakonec vypadala úplně jinak než ostatní zuby. Spicaky jsou bez kazu. Ráda bych svůj problém vyřešila ale nevím zda je to možné vzhledem k těm krivym 1? Da se pomocí korunek či můstku vyřešit i problém s krivosti jedniček? Rovnátka vzhledem ke stavu těchto zubů neplánuji. Foto mi nejde vložit. Děkuji za odpověď.


Kolik stojí nové zuby?

09.03.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den Petro, určitě doporučím korunky. Objednejte se na konzultaci k MUDr.Szekeresovi. Když vyplníte formulář zde: www.jslab.cz/poptavka, tak vám přijdou instrukce i kontakt.

04.03.2021 Pan/Paní Lenka knyblová se ptá

Trčí kost dásňi

Dobrý den pane doktore. Před 2 týdny mi vytrhli stoličku horní dásní na levou. Po týdnu sem kousla tam kde mám vytrhnutý zub. Cejtila sem jak ňeco protrhlo dáseň.Dnes sem byla u své zubařky řýkala mi že tam je kost sdaňe . Cejtím ostrý čepičku kost Dala mi drenáš a zítra také . Rengén nebyl udělán dásňi . Doktorka konstatovala Kost dásňi . Neví jestli ta kost ostrá kterou cejtí jazikem . Děkuji


Kolik stojí nové zuby?

09.03.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, nejsem doktor a neumím vám odpovědět. Jsme zubní laboratoř.

03.03.2021 Pan/Paní Barbora se ptá

Skeletová náhrada

Je prosím lepší a pohodlnější pocitově v ústech skeletová náhrada z titanu nebo vivaflex? Děkuji.


Kolik stojí nové zuby?

03.03.2021 Jiří Sedláček odpovídá

Dobrý den, to nezáleží na materiálu ale na tom jak přesně je zubní náhrada zhotovena. Pokud je absolutně přesná, což nám nyní například umožňuje digitální otiskování přímo v ústech pacienta, tak titanová skeletová náhrada je tak přesná že o ní ani nevíte. Proto je pohodlná a pocitově dokonalá.

Přidat nový příspěvek