Cerec


Co je to Cerec

Cerec je nejznámější ordinační 3D technologie.  Součástí technologie Cerec je  kamera, která elektronicky otiskuje a malá fréza, která zubní náhradu na počkání vyfrézuje.  Zubní lékař, který disponuje technologií cerec, tedy může pacientům nabízet zhotovení zubní náhrady během jednoho dne. To je bohužel jediná výhoda ordinačních 3D technologií.

 
 


Nevýhody Cerecu

Technologie Cerec má jen velmi omezené použití. Zubní ordinaci umožnuje  zhotovit pouze zubní náhrady malého rozsahu, nejčastěji zubní plomby, fasety a jednotlivé korunky.  Cena technologie Cerec se pohybuje kolem 2 milionu korun. Proto jsou ceny zubních náhrad z Cerecu tak vysoké. Většina CAD/CAM zubních laboratoří umí vyrobit zubní náhrady ve vyšší kvalitě a za výrazně nižší cenu než jsou náklady zubní ordinace na technologii Cerec.

 

 


Typické ošetření s použitím přístroje Cerec

Příklady na fotografiích jsou ze zahraničních veřejných diskusních fór o technologii Cerec. Pro pacienty-laiky tyto fotky možná nejsou tak vypovídající jako pro odborníky. Vlevo jsou fotografie práce z technologgie Cerec a vpravo fotografie práce zubního technika.

 

 
 

První a třetí foto je Cerec, druhé a čtvrté foto je ruční práce šikovného lékaře nebo technika.                                 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2019 JS Lab