Nejčastější dotazy

Dobrý den, mám snímatelnou zubní protézu. Chtěl bych si nechat zavést zubní implantáty. Po zavedení implantátů budu moci tuto protézu nadále nosit, nebo budu muset mít novou?

To záleží na naplánovaném řešení. Je možné napojit vaši stávající protézu na implantáty, takže vznikne hybridní náhrada, anebo se je možné zhotovit Brenemarkův můstek. Budoucí řešení se ale obvykle plánuje už na začátku a podle toho se také určuje počet implantátů.

Dobrý den,
Před rokem a půl rokem mi zubní lékař nasadil zubní můstek.Teď mi začali korunky postupně praskat, přičemž první prasklinky se objevily už po měsící po nasazení (bylo mi řečeno, že to je estetická vada a nikoliv funkční). Bohužel korunka vydržela ještě rok a praskla právě v místě "estetické" praskliny. Nejedná se bohužel o jeden zub, ale o celkem už 6 zubů. Je možná dodatečná reklamace a je oprávněná?

Zubní korunky musí vydržet desítky let. Keramická zubní náhrada nestárne. Téměř vždy je důvodem k výměně úbytek dásně, tedy obnažené krčky. Občas se stane že se odlomí kousek keramiky, při nákusu na kamínek apod. Ale stejně tak se ulomí i vlastní zub. Takže ve vašem případě došlo k technologické chybě. Záruční lhůta je za zákona dva roky a rozhodně jí uplatňujte u zubního lékaře který vám zubní náhradu nasadil.

 

Dobrý den. 13 let jsem nebyla u zubaře a můj chrup je v dezolátním stavu. Osmičky i sedmičky jsou ulámané, mezi jedničkami vypadlá plomba, všechny zuby poškozené. Jaké by bylo cenově nejvýhodnější řešení náhrady chrupu a na kolik by vyšlo? Vyndávací protézu nechci.

Další velmi častý dotaz. Dá se přirovnat k situaci, kdy byste po autohavárii poslali do autoservisu mailový dotaz že jste havarovali na předek a zezadu do vás vrazil kamion s dotazem za kolik vám to opraví. Nikdo vám není takhle schopný udělat nějaký plán. Zubní lékař potřebuje minimálně rentgen obou čelistí.

 

Mám nové keramické korunky, ale nejsem spokojená s barvou. Je možné korunky vybělit?

Keramické korunky nejdou bělit. Pokud při odevzdávání zubní náhrady nejste s čímkoli spokojeni, nenechávejte si jí nasadit na cement. Dokud protetická práce není nacementovaná, je možné jí upravovat. Samozřejmě jsme limitováni  tvarem a postavením obroušených pilířů, takže se i často setkáváme s nereálnými požadavky které není možné splnit.

Na horní čelisti mi zůstalo 5 zubů od 1 po 3 jenom vlevo mi chybí ještě 1.Spodní zuby mám všechny. Byl mi doporučený můstek. Chci se zeptat jestli je to dobré a reálné řešení. Nechci totiž klasickou protézu(je mi 36 let). A jaká je cena.

Reálné řešení to je. Možností je víc. V tomto případě je nečastější kombinované řešení předním můstkem se zadní snimatelnou náhradou. Může být spojena s můstkem atachmenty, to jsou takové nacvakávací mechanismy, takže protézka nemá drátky. Nebo je možné použít protézu Deflex. Je lepší využít zadní protézu pro kousání, pokud je dobře zhotovena, nemusela by vám vadit. Cena je v každé ordinaci jiná, záleží na zvoleném materiálu. Toto řešení s použitím metalokeramiky a protézy Deflex byste u nás pořídila za cenu kolem 25 000,-Kč

Dobrý den, mám křivé zuby a rovnátka nechci. Mám lehce vysunuté jen špičáky na horní čelisti jinak je mám bílé a rovné. Je možné na špičáky zhotovit korunky?

Ortodontická léčba je nejlepší řešení ale pokud ho odmítáte, tak řešení korunkami jistě je možné.

Rozhodla jsem se pro keramické korunky na dva přední horní zuby. Bohužel korunky mají odlišnou barvu než mé zuby a jsou široké. Moje zuby jsou velmi malé a mám mezi nimi mezery. Korunky jsou však tak široké, že se mi ani nevejdou na původní místo a jsou tedy předsazeny. Jsem z toho zdrcena. Jedna korunka mi také překážela ve skusu. Toto zubař vyřešil obroušením zadní strany korunky, která je nyní taková drsná a bolí mě z toho již týden jazyk. Zubař ví, že se mi zuby nelíbí a nesednou mi. Snažil se mě utěšit a přesvědčit, že z dálky si toho nikdo nevšimne. Mám právo na reklamaci těchto korunek?

Samozřejmě, pokud nejste spokojená, korunky nemusíte přijmout a platit. Vaše reklamace bude podle vašeho popisu jistě oprávněná.

Chystám se na výměnu pryskyřicových zubních korunek umístěných na obou předních horních jedničkách. Korunky mám na obroušených mrtvých zubech, které už jsou velmi tmavé a prosím o radu, zda mám tyto korunky vyměnit za metalokeramické či plně keramické? Nebudou moje tmavé zuby korunkou prosvítat?

Na přední zubu jsou nejlepším řešením celokeramické korunky. U tmavých pahýlů nebo kovových nástaveb používáme standardní zirkon, který neprosvítá a je tedy možné ho použít i na zabarvený podklad. Vaše zuby tedy nebudou prosvítat. Při použití  lithiumdisilikátu, což je taky velmi  kvalitní metoda zhotovení celokeramických korunek by ovšem tmavý pahýl prosvítal. 

Dobrý den, mám korunky na obou jedničkách a dvojkách.Jsou spojené do můstku. Nyní se mi na levé jedničce oddělila část keramiky od kovu. Je možné korunky sundat, a nechat napálit novou keramiku, nebo je nutné je vyrobit znovu? Vzhledem ke spojení 4 korunek do jednoho celku očekávám komplikace při sundávání.

Je možné zhotovit korunku přes korunku. Zubní lékař obrousí zbytky keramiky z vaší prasklé korunky až na konstrukci, vezme otisky a my zhotovíme novou korunku, která se nacementuje přes původní konstrukci. Je to jednodušší a levnější řešení než sundávat celý funkční můstek, pokud je jinak dobrý.  

Dobrý den,mám problém už od dětství neustále vrtání a potom v těhotenství veliká kazivost. Je mi 40 let a mám na předních zubech korunky a na zadních můstky. Můžete mi prosím poslat alespoň orientační cenu za celý chrup. Zuby to je můj celoživotní komplex.

Ani při troše snahy není možno na dálku určit, co se Vám bude dělat. je to jako nabourané auto, které nevidí servisní technik.Je nutné udělat celkové vyšetření, včetně RTG snímků, návrhů léčby s cenovým návrhem a Vy pak budete mít čas si vše promyslet či se i na doplňující informace zeptat.

Po havárii jsem přišel o jedničku a dvojku vpravo nahoře. Byl mi zhotoven můstek s podkladem ze zlata. Je to již cca 15 let.Rád bych si nechal zhotovit můstek z keramiky. Mám ale problém. U zubů o které jsem přišel se mi oddálila dáseň od zubů. Potřeboval bych vědět, zda je možno tuto kosmetickou vadu vyřešit při zhotovení můstku a přibližnou cenovou relaci.

Ten problém je dobře řešitelný pomocí protetiky, nebo korekce měkké tkáně.

Pěkný den, chtěla bych poprosit o informaci. Nedávno jsem si nechala dělat korunky na 3 předních zubech na horním patře.V místech, kde se zuby spojují mi občas jde vidět šedy kovový stín.Na denním světle to tolik znatelné není jako při umělém osvětlení. Hodně mě to trápí. Zaplatila jsem za celý zákrok 8.000 kč a očekávala jsem, že zuby budou krásně bílé všude.Co je tedy špatně? Může se s tím ještě něco dělat? Pokud bych chtěla korunky vyměnit - je to vůbec možné?Děkuji moc za odpověd,

Jedná se pravděpodobně o metalokeramickou náhradu. Tomuto efektu se nedá vyhnout. Pokud je to viditelné jenom v místě spojů, tak máte dobře udělanou zubní náhradu. Pokud by to být vidět nemělo, zase by byl výrazně vidět samotný spoj, protože by  musel  být více překrytý vrstvou keramiky a to by bylo nápadnější při jakémkoli osvětlení. Je to vždy věc kompromisu. 

 

Záznamy: 1 - 12 ze 12