Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Implantáty

Jitka 15.05.2014
Dobrý den.Chybí mi 4 přední zuby 1-2.Na zubech 3-4 mám nalepený můstek.Můstek je tedy na 8 zubech.Chtěla bych zaplnit mezeru po vytržení 4 zubů implantáty.Na obroušené 3-4 bych chtěla na každý zub samostatně keramickou korunku.Je tohle možné?Nebo je jiné řešení?Kolik bych potřebovala prosím implantátů a jaká by byla přibližně celková cena?Moc děkuji Jitka.

Re: Implantáty

Jiří Sedláček 16.05.2014
nejsem implantolog, takže moji odpověď berte s rezervou. Myslím že vaše přání bude velmi těžko proveditelné tak aby se umístění implantátů povedlo přesně tam kde by měla být ta správná korunka. Podle mě by bylo ideální použít dva implantáty na místě jedniček a spojit to v můstek s vašimi trojkami.Každopádně ať už by byli implantáty dva nebo čtyři, vždy bede obrovský problém s jejich umístěním tak aby následné korunky, které se na ně budou nasazovat, mělo dost prostoru na svoji estetiku a správný tvar. Jinak řečeno, podle mě je lepší předělat stávající můstek a nepoužívat žádné implantáty. Bude to estetičtější, protože nebudeme limitováni prostorem - nebudou nám tam zavazet ty implantáty, když to přeženu, a bude to také výrazeně levnější. Ale konkrétní řešení musí posoudit až zubní lékař. Doporučuji vám konzultaci u MUDr.Kahánka.

Re: Re: Implantáty

Jitka 17.05.2014
Moc děkuji za odpověď.

Důchodce

Ant. Trš 09.05.2014
Zvažuji, že při současném zhotovení nové kompletní zubní náhrady si tuto nechám vystužit.
Platí zhotovení nové náhrady s vystužením kompletně zdravotní pojišťovna, nebo musím za vystužení připlácet.

Re: Důchodce

Jiří Sedláček 09.05.2014
Standardně se do totální náhrady výztuha nedává, takže to ani pojištovna nehradí. Doplatek by ale měl být v řádu 100-500,-Kč

vyražené přední zuby

Tereza 08.05.2014
Dobrý den,
když mi bylo 7 let, vyrazila jsem si přední dva zuby. Nepamatuji si to, ale rodiče mi tvrdí, že ne celé. Paní zubařka mi tehdy nějak dodělala zuby, aby měly nějaký tvar. Po letech se mi kousky odštíply, kousky zčernaly a není to vůbec pěkné. Chtěla bych poradit jaký materiál je nejlepší, jaká je cena, kam se mám obrátit. Dnes mi je 21 let a chtěla bych mít konečně pěkné zuby. Děkuji za odpověď

Re: vyražené přední zuby

Jiří Sedláček 09.05.2014
obraťte se na MUDr.Kahánka, jeho kontakt najdete zde v menu - pro pacienty - zubní lékaři. Určitě Vám dvě přední korunky uděláme z celokeramiky. Cena je 4 500,-Kč za jeden zub.

SNÍMACÍ ZUBNÍ NÁHRADA

bednarkova 07.05.2014
Dobrý den,
Vážená pane Sedláček
mám novou spodní protézu za 8.000 Kč Deflex.Pravá strana je výrazně volná, levá sedí dobře Je možné nějak pravou stranu znovu natvarovat a zpevnit ? Protézka má na pravé straně 3 a na levé 2 zuby.
V oblouku protézky se udělala dírka a následně se celý plátek odloupl.
tento problém,jsem dosud s paní doktorkou Danou Hanušovou (Přerov) nekonzultovala. Chci počkat na Vaše vyjádření
Děkuji Bednarková Přerov

Re: SNÍMACÍ ZUBNÍ NÁHRADA

Jiří Sedláček 08.05.2014
Deflex musí sednout napoprvé, protože další úpravy jsou velmi složité. Pokud je to těsné tak to jde upravit jednoduše ale opačný problém spíše ne. Měla by to vyhodnotit konkrétní zubní technička, která to dělala nebo paní doktorka. A ta dírka s tím plátkem který se odloupl, tak to je divné, to by se stávat nemělo.

odlomeni keramiky z mustku

ivana otahalova 04.05.2014
Dobrý den, mám celokeramicky můstek v pravo dole na 4 až 8. Chybí mi 6, ostatní zuby byly obrousene. Můstek pěkně sedí, neměla jsem žádné problémy. Nyní po roce a půl se mi odlomil kousek keramiky na 7. O zuby se starám, nic tvrdého nekousu. Jsem objednana k zubarce. Je to chyba materiálu nebo je to běžná věc a jde opravit nebo se musí udělat nový mustek ? Jsem zklamaná, že již po roce a půl mám potíže, platila jsem 12 tisíc. Děkuji za odpověď.

Re: odlomeni keramiky z mustku

Jiří Sedláček 05.05.2014
Stává se to a nedá se tomu úplně zabránit. Často třeba pacienti přijdou a říkají že kousli do rohlíku...Zrovna právě rohlík je velmi rizikové jídlo i když se to nezdá, protože je gumový a lepí, takže snimatelné protézy často láme. U ulomené korunky je řešení které máme popsané a nafocené a najdete ho v menu: - o nás - pro lékaře - řešení chippingu.
Těch důvodů, proč se to občas stává je mnoho. Žvýkací tlaky jsou obrovské a i vlastní zuby se lámou, umělé taky.

poděkování

Veronika 02.05.2014
Tímto bych chtěla velice poděkovat panu Jiřímu Sedláčkovi a panu doktorovi Petrovi Kahánkovi za úžasně odvedenou práci. Podstoupila jsem rekonstrukci čtyř předních zubů. Musí říci, že nové celokeramické korunky jsou úžasné, vůbec není poznat, že jsou to korunky. Jsem z toho opravdu nadšená. Konečně se mohu zase usmívat. Zoubky jsou krásně bílé a rovné.
Takže ještě jednou moc děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.
Vaše spokojená pacientka Veronika

Re: poděkování

Jiří Sedláček 05.05.2014
Děkuji taky, jsem rád že jste spokojená.

doplnění kosti + implantáty

Jana 26.04.2014
Dobrý den, už od dětství mám špatný chrup, i když jsem o ně pravidelně pečovala. Je mi 49 let a mám úbytek kosti v dolní i horní čelisti. Obnažily se mi krčky horních zubů, na kterých mám nasazeny korunky. Před půl rokem mi do dolní kosti můj zubař dal implantáty, které se mi začaly kývat a už jsou úplně uvolněné. Mohli byste mi prosím dát informaci, jestli se dají kosti doplnit a dát nové implantáty? Kolik by zákrok asi stál?

Děkuji. Škrobianová

Re: doplnění kosti + implantáty

Jiří Sedláček 26.04.2014
Doplnění kosti je možné, říká se tomu augmentace. Kolik to stojí záleží na konkrétní zubní ordinaci. Vůbec ale nemám představu kolik augmentace stojí.

Re: Re: doplnění kosti + implantáty

Jana 27.04.2014
Děkuji Vám za odpověď. Mám ještě jednu otázku.
Můžou se implantáty, který mi byly zavedeny a nedrží, dále použít na hybridní zubní náhradu? Zavedly by se vedle do dostatečné kostní hmoty. Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: doplnění kosti + implantáty

Jiří Sedláček 27.04.2014
omlouvám se ale to opravdu nevím, nejsem zubní lékař ale zubní technik.

Jsou možné mini implantáty?

Kopřivová 23.04.2014
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda lze fixovat i částečnou zubní náhradu ( 4-7 na obou stranách) pomocí mini implantátů. Popřípadě zda mi můžete poradit, která náhrada by pro mě byla nejlepší.
Je mi teprve 28 let. Za poslední půl rok jsem přišla skoro o všechny stoličky dole i nahoře. Trápí mě záněty a bohužel i po umrtvení a ošetření zubních kanálků zuby bolí a proto je část již vytržená. Je to jako vlna. Jeden zub se vytrhne a druhý bolet začne. Jsem jak z toho již psychicky i fyzicky velice unavená. Každopádně mé trápení pokračuje a i poslední stoličky, které ještě mám, budou muset ven. Na implantáty bohužel nemám a představa ,,vyndavacích" zubů v mém věku mě dohání opravdu k slzám.
Děkuji moc za odpověď.

Re: Jsou možné mini implantáty?

Jiří Sedláček 23.04.2014
Netroufám si odpovědět, s miniimplantáty nemáme žádné zkušenosti. Pokud vás bolí zuby i po ošetření kanálků tak zkuste vyměnit lékaře. Za každou cenu bych se snažil si vlastní zuby zachovat. Takže správná zubní hygiena, což je nejdůležitější a poté šikovný zubní lékař by vám mohl pomocti. Nechci říct že je to zrovna váš případ, ale 99% pacientů si za své problémy se zuby může samo. Zánět většinou nevzniká sám o sobě, ale je to důsledek nedostatečné hygieny.

Faseta

Tadeáš 21.04.2014
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné aplikovat fasety na přední zuby i přesto, že mám na předních zubech plomby. Děkuji
Záznamy: 921 - 940 ze 1160
<< 45 | 46 | 47 | 48 | 49 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz