Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Můstek

Saša 23.02.2019
Dobrý den, chtěla bych si nechat udělat můstek. Tady v diskusi psala paní, že se ji pod můstek dostává jídlo a páchne ji z úst. To je u každého, nebo se dá proti tomu něco dělat? Dále bych se chtěla zeptat, kdyby mě pak někdy začal bolet pod můstkem zub, jak se u toho postupuje? A ještě jedna otázka, když mi chybí na každé straně zub, dělá se můstek jeden, nebo dva? Mockrát Vám děkuji za odpovědi.

Re: Můstek

Jiří Sedláček 24.02.2019
Na zápach funguje velmi dobře správná zubní hygiena. Pokud bolí zub pod můstkem, dá se léčit úplně stejně jako vlastní zub, prostě se provrtá korunka a léčí se kořenový kanálek. Následně se korunka zaplombuje. A na poslední otázku...většinou se dělají dva můstky ale může být i jeden velký.

Zubní můstek

Helena 22.02.2019
Dobrý den, minule jsem se Vás tady ptala na cenu jedné celokeramické korunky ke zhotovení můstku. Byla jsem nadšená tou cenou 4500kč.Teď lituji, že to mám k Vám do Brna tak daleko. Jsem z Ostravy a když jsem se ptala p. doktorky na cenu, tak mi řekla 8000 tisíc. To je pro mně bohužel neúnosné, když potřebuji můstek na 10 zubů. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli jde můstek udělat tak, že by se přední 4 zuby udělaly celokeramické a zbytek z jiného materiálu. Moc děkuji za odpověď.

Re: Zubní můstek

Jiří Sedláček 25.02.2019
Ano, je možné kombinovat různé materiály. Ale úplně nejlepší je přijet na zhotovení takto velké práce k nám do Brna, ušetříte na každém zubu 3500 korun a ještě dostanete 5 letou záruku.

Re: Re: Zubní můstek

Helena 25.02.2019
Dobrý den, velice jste mně potěšil Vaši odpovědi. Chtěla bych se zeptat, co všechno bych potřebovala k tomu, abych se k Vám dostala a jakým způsobem a ke komu bych se mohla objednat. Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Zubní můstek

Jiří Sedláček 25.02.2019
Odvolejte se na mě a objednejte se zde: https://www.jslab.cz/pro-pacienty/zubni-lekari/

Re: Re: Re: Re: Zubní můstek

Helena 25.02.2019
Děkuji, určitě se objednám. Budu muset asi později, protože
p. doktorka mi vytrhla 8. února zub trojku, takže nevím, jak dlouho se to bude hojit. Můžete mi prosím poradit, jakou dobu to bude asi trvat, než bych se mohla objednat? Děkuji.

Re: Re: Re: Re: Re: Zubní můstek

Jiří Sedláček 27.02.2019
Na konzultaci se objednejte ihned, pan doktor to posoudí a objedná vás na zákrok podle potřeby.

UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

Sousková Alena 22.02.2019
Dobrý den,děkuji za odpověd. Snad p. zubařka nebude dělat problémy. Ještě mám dotaz. Neuvedla jsem, že uvnitř středem té korunky je pásek kovu, ale přece celokeramické by žádný kov uvnitř meměly mít...když jsou s kovem, měla by být jiná cena? Píšete, že mám trvat na předělání celé práce.Tím myslíte udělat nový celý můstek? Co když mi bude nabízet že špatnou korunku odbrousí a nalepí novou..z toho mám obavy aby zub držel a trefila do stejného tvaru a délky zubu při nacementování.Co mi doporučíte.

Re: UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

Jiří Sedláček 24.02.2019
Přesně tak, celokeramická korunka nesmí obsahovat žádný kov. A ve vašem případě, podle vašeho popisu, bude spíše nutné udělat celý můstek znovu. Pokud byste měla korunky oddělené tak stačí udělat jenom tu jednu korunku.

UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

SOUSKOVÁ ALENA 21.02.2019
Ještě se vracím k mému prvnímu dotazu. Můstek je celokeramický. Zákrok, který popisuji mi paní zubařka provedla..tzn.odvrtání korunky bez předběžného upozornění..protože já bych nesouhlasila. Šla jsem pouze s vědomím, že mi odstraní zbytky cementu na odhaleném krčku.Myslím, že k uštíputí koruky muselo dojít při sundávání z lepidla, protože opravdu nešly sundat. Na první pokus se částešně povolily na straně uštípnutého zubu.Na druhý pokus sundány a nalepeny na pevno.Zuby mám na pevno přilepené 2 týden.Ostatní popisuji v prvním dotazu.Děkuji.

Re: UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

Jiří Sedláček 22.02.2019
Dobrý den paní Sousková, určitě máte nárok na standardní reklamaci, ze zákona vám zubní lékařka ručí za zubní náhradu dva roky. To co popisujete se může stát a stává každému lékaři, musí to ale vyřešit vždy ve prospěch pacienta. Trvejte na předělání celé práce nebo na vrácení všech peněz.

Uštípnutá keramická korunka

Sousková Alena 21.02.2019
Dobrý den, mám keramický můstek v celku na horních10 zubech. Při prvním nasazení na lepidlo měly všechny zuby krásný tvar, byt´na předí dvojce mi zůstal částečně obnažený krček tmavé barvy, Zubařka řekla, že s tím nic neuděláme byt´jsem se bránila. Já zoufalá,ale smířená, že se to snad časem zatáhne,tak jsem slouhlasila s prvním nalepením. Asi po dvou návštěvách o pokus sundání se to povedlo. Paní doktorka mi zuby nalepila na pevno. Z ordinace odcházíte ,kdy jsou ještě zbytky lepení na zubech,které se postupně odstraní. Po dvou týdnech mi na obnaženém krčku stále lpěl cement a objevila se mi u krčku uštípnutá korunka asi 3mm směrem dolů. Při návštěvě zubařky nechtěla přistoupit na to, že je korunka uštípnutá. Tvrdila mi, že je to část,která má být v dásni.Odvrtala mi tmavý krček, že to za týden zaplombuje. Při mém zděšení doma u zrcadla, jsem zjistila,že mi ubrousila i část poničené korunky,že je vidět uvnitř kov.Podle mě chtěla zahladit stopy uštípnutí.Takže celý vrchní oblouček mám odvrtaný.Má přestava, že budu mít zablombovaný porcelánový,navíc přední zub mě děsí. Jsem zoufalá,proto prosím o radu.Je zubařka povinná mi tu korunku udělat novou jako reklamaci?Nebo mě může zamítnout? Nechala jsem za zuby 42.000,.kč se vším ošetřením 48.200,-kč.Děkuji za odpověd´.A.

můstek

procházka 20.02.2019
Dobrý den chybí mi 1 a 2 je uvolněná jedná se o spodní čelist co by jste mi doporučoval a cenovvá relace do 20tis.DĚKUJI

Re: můstek

Jiří Sedláček 21.02.2019
Nejběžnější. nejestetičtější a nejčastější řešení je pomocí celokeramického můstku. Cena za jeden zub je 4500 korun takže do 20 tisíc byste se mohl vejít.

Re: Re: můstek

procházka 21.02.2019
Bohužel nemám profesionálního stomatologa a ten můj má velmi špatné hodnocení..přišel jsem o 4zuby a všechno jsem musel platit..nédoporučíte mi prosím Vás nějakého kvalitního stomatolga z Pardubic ,který by mě vzal.Děkuji

Re: Re: Re: můstek

Jiří Sedláček 22.02.2019
V Pardubicích zatím žádného spolupracujícího lékaře nemáme a ani tam nikoho neznám.

Re: Re: Re: Re: můstek

procházka 25.02.2019
Nejbližší město ,kde bych mohl navšívit vašeho specialistu.Děkuji

Bílá plomba

Jana 19.02.2019
Dobrý den, potřebuji tři bílé plomby. Chtěla bych vědět, kolik se dnes za tuto plombu platí. Děkuji.

Re: Bílá plomba

Jiří Sedláček 20.02.2019
Průměrně se cena bílé plomby pohybuje od 1500 do 2500 korun
Záznamy: 81 - 100 ze 1160
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2019 JS Lab