Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Alergie na zubní náhradu

Eva Janderová 13.02.2019
Dobrý den
Mám horní zubní náhradu a po 3 až 4 hodinách mě začne pálit jak po pálivý paprice na dásní a pod Dolejší rtem mě to otéká. Paní doktorka neví co stím.
Je mě 6o let a zub protézu mám 4
Měsíce. Děkuji za radu

Re: Alergie na zubní náhradu

Jiří Sedláček 14.02.2019
Zřejmě opravdu máte alergii na pryskyřici ze které se dělají klasické protézy. Paní doktorka by vás měla poslat na alergologii na testy aby se to potvrdilo nebo vyloučilo. Řešením by mohla být protéza z termoplastů, například Vivaflex nebo Deflex.

Re: Re: Alergie na zubní náhradu

Eva Janderová 14.02.2019
Dobr den
Děkuji
Kolik taková protéza by stála mám nárok skoro za 3 roky pokud to jde na pojišťovnu
Děkuji za odpověď

Re: Re: Re: Alergie na zubní náhradu

Jiří Sedláček 17.02.2019
U nás stojí cca 4 tisíce pokud by vám pojištovna přispěla. Za cenu kterou proplácí pojištovna nejsme totiž schopní vyrobit kvalitní zubní náhradu.

genetická vada

Alena 10 13.02.2019
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné udělat mi celou protézu horní i dolní. nahoře mám jen 4 zuby, dole 2. Je to genetická vada zuby mi nenarostly. Prý mi chybí v některých částech dásna. Také mám lehce zdeformovanou dutinu ústní.
Zajímá mě i přibližná cena a zda máte zkušenosti s pojišťovnou, pokud se jedná o problém genetického rázu. Mě na pojišťovně paní doktorka nebyla chopna dát jasnou odpověď. Děkuji s pozdravem A.

Re: genetická vada

Jiří Sedláček 13.02.2019
Takto po webu vám nedá nikdo jasnou odpověď, můžeme jenom teoretizovat. S pojišťovnou my nemáme nic společného, takže nemáme s ní ani žádnou zkušenost. My pracujeme pro zubní lékaře na základě jejich objednávky a platby pojištovny řeší lékaři. Nedokážu vám tedy ani říct kolik byste platila, naše cena za protézy je pevně daná, cenu pro pacienta ale určuje lékař. Tedy ani lékařka pojištovny vám nemůže dát jednoduchou odpověd protože neexistuje jednotná cena, zubní lékaři mají různé náklady a různé ceny. Obecně by neměl být problém zhotovit protézy jakéhokoli tvaru i když nemáte dostatek dásně. Samozřejmě to má výrazný vliv na to jak protéza poté drží v ústech.

Re: Re: genetická vada

Alena 10 13.02.2019
Děkuji

Hybridní zubní náhrada

Helena 10.02.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by na moje zuby šla zhotovit hybridní zubní náhrada. Jedná se o horní zuby. Na levé straně mi chybí čtyřka, za tím mám dvě stoličky a na pravé mi chybí trojka, za ní mám dvě korunky, pak chybí šestka a za ní je ještě jedna stolička. Chtěla bych vědět, kolik by přibližně taková náhrada stála, a kdyby nešla zhotovit, co by bylo nejlepší udělat. Je mi 68 let. Moc Vám děkuji za odpověď.

Re: Hybridní zubní náhrada

Jiří Sedláček 10.02.2019
Pokud jsou zuby, které máte v horní čelisti, v pořádku, tak nejlevnější řešení je pružná protéza Vivaflex za 6900 korun. Nejčastěji se však tyto situace řeší můstkama, to by u vás znamenalo 10 zubů, takže celkem 45 tisíc. Hybridní náhrada pro vás není vhodná.

Re: Re: Hybridní zubní náhrada

Helena 10.02.2019
Velice Vám děkuji za odpověď a přeji krásný zítřejší den.

Deflex

Babeta 08.02.2019
Mám 5 měsíců částečnou náhradu Deflex, ulomil se mě kousek upínacího háčku zbytek je velmi ostrý a řeže do dásně. Je možné abych sama mírně něčím obrousila do doby než se vrátím do ČR, jsem dlouhodobě mimo. Půjde opravit nebo novou? Děkuji Babeta

Re: Deflex

Jiří Sedláček 08.02.2019
Určitě to odbruste. Zkuste cokoli, nějaký pilník, nebo nůžky a odstraňte nebo zahladte tu část která řeže do dásně.

Re: Re: Deflex

Babeta 11.02.2019
Dík, pomohlo! Jinak chci pochválit kartáčky OO od vás, máme celá rodina. Chvíli trvalo než jsme si zvykli, měla jsem strach o korunky aby nevypadly, ale teď spokojenost.

Korunka

Dana 06.02.2019
Dobrý den mam dotaz zda jde udělat korunka. Asi 8let mám vytrženou 4vlevo nahoře 5zdravá 3malý opravený kaz,korunku jsem nechtěla bála jsem se broušeni zdravých zubu.Nyní bych si korunku nechala udělat , lekař to odmitl že to už nejde.Je mi 67let.Děkuji za odpověd.

Re: Korunka

Jiří Sedláček 06.02.2019
Těžko to kdokoli posoudí podle písemného dotazu. Objednejte se k MUDr.Szekeresovi na konzultaci, on to zhodnotí. Pokud 5 i 3 jsou v pořádku, tak nevidím důvod proč by nešel udělat můstek.

galvanický proud v ústech

Vladimíra Blínová 05.02.2019
Dobrý den,moc bych prosila o informaci kde se provádí měření galv.proudu,v ústech,informaci nemohu sehnat.Děkuji Blínová

Re: galvanický proud v ústech

Jiří Sedláček 06.02.2019
To bohužel také nevím.

Mezerník - deflex

Adéla 02.02.2019
Dobrý den,
nechala jsem si zhotovit mezerník z materiálu deflex. Před časem jsem si všimla malé černé tečky na mezerníku, která se nachází uvnitř hranice deflexového zubu/dásně - kousek od povrchu. Vzhledem k lokaci nebylo možné tečku odstranit. Dnes jsem si všimla, že se tečka značně zvětšila ve vnitřním prostoru hranice mezerníku (zub/dáseň). Není možné ji odstranit a domnívám se, že by se mohlo jednat o plíseň (jiná varianta mě nenapadá). Protézu pravidelně každý den čistím kartáčkem a používám čistící tablety. Je možné, že při zhotovení došlo k vadě a mám nárok na reklamaci? Mockrát děkuji.

Re: Mezerník - deflex

Jiří Sedláček 03.02.2019
Možné je všechno. V tomto případě si myslím že se jedná o pronikání některých pigmentů z jídla, například z kávy do tohoto prostoru. Technologie výroby pružných protéz totiž neumožňuje chemickou vazbu mezi továrně zhotovenými zuby a vlastním termoplastem ze kterého je tělo protéz. Běžte do laboratoře která vám protézku zhotovila a požádejte je o opravu pokud vám to esteticky vadí. Toto ale není důvod k reklamaci, je to pouze nevýhoda tohoto materiálu.

Můstek

Anna 01.02.2019
Dobrý den,

Chybí mi sedmička jak vlevo tak v právo nahoře a šestka vpravo dole. Takže tři můstky. Jak se pohybuje cena za tyto tři můstky, kompletní s prací, materiálem atd. Děkuji Anna
Záznamy: 61 - 80 ze 1109
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2019 JS Lab