Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Hybridní zubní náhrada

Helena 10.02.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by na moje zuby šla zhotovit hybridní zubní náhrada. Jedná se o horní zuby. Na levé straně mi chybí čtyřka, za tím mám dvě stoličky a na pravé mi chybí trojka, za ní mám dvě korunky, pak chybí šestka a za ní je ještě jedna stolička. Chtěla bych vědět, kolik by přibližně taková náhrada stála, a kdyby nešla zhotovit, co by bylo nejlepší udělat. Je mi 68 let. Moc Vám děkuji za odpověď.

Re: Hybridní zubní náhrada

Jiří Sedláček 10.02.2019
Pokud jsou zuby, které máte v horní čelisti, v pořádku, tak nejlevnější řešení je pružná protéza Vivaflex za 6900 korun. Nejčastěji se však tyto situace řeší můstkama, to by u vás znamenalo 10 zubů, takže celkem 45 tisíc. Hybridní náhrada pro vás není vhodná.

Re: Re: Hybridní zubní náhrada

Helena 10.02.2019
Velice Vám děkuji za odpověď a přeji krásný zítřejší den.

Deflex

Babeta 08.02.2019
Mám 5 měsíců částečnou náhradu Deflex, ulomil se mě kousek upínacího háčku zbytek je velmi ostrý a řeže do dásně. Je možné abych sama mírně něčím obrousila do doby než se vrátím do ČR, jsem dlouhodobě mimo. Půjde opravit nebo novou? Děkuji Babeta

Re: Deflex

Jiří Sedláček 08.02.2019
Určitě to odbruste. Zkuste cokoli, nějaký pilník, nebo nůžky a odstraňte nebo zahladte tu část která řeže do dásně.

Re: Re: Deflex

Babeta 11.02.2019
Dík, pomohlo! Jinak chci pochválit kartáčky OO od vás, máme celá rodina. Chvíli trvalo než jsme si zvykli, měla jsem strach o korunky aby nevypadly, ale teď spokojenost.

Korunka

Dana 06.02.2019
Dobrý den mam dotaz zda jde udělat korunka. Asi 8let mám vytrženou 4vlevo nahoře 5zdravá 3malý opravený kaz,korunku jsem nechtěla bála jsem se broušeni zdravých zubu.Nyní bych si korunku nechala udělat , lekař to odmitl že to už nejde.Je mi 67let.Děkuji za odpověd.

Re: Korunka

Jiří Sedláček 06.02.2019
Těžko to kdokoli posoudí podle písemného dotazu. Objednejte se k MUDr.Szekeresovi na konzultaci, on to zhodnotí. Pokud 5 i 3 jsou v pořádku, tak nevidím důvod proč by nešel udělat můstek.

galvanický proud v ústech

Vladimíra Blínová 05.02.2019
Dobrý den,moc bych prosila o informaci kde se provádí měření galv.proudu,v ústech,informaci nemohu sehnat.Děkuji Blínová

Re: galvanický proud v ústech

Jiří Sedláček 06.02.2019
To bohužel také nevím.

Mezerník - deflex

Adéla 02.02.2019
Dobrý den,
nechala jsem si zhotovit mezerník z materiálu deflex. Před časem jsem si všimla malé černé tečky na mezerníku, která se nachází uvnitř hranice deflexového zubu/dásně - kousek od povrchu. Vzhledem k lokaci nebylo možné tečku odstranit. Dnes jsem si všimla, že se tečka značně zvětšila ve vnitřním prostoru hranice mezerníku (zub/dáseň). Není možné ji odstranit a domnívám se, že by se mohlo jednat o plíseň (jiná varianta mě nenapadá). Protézu pravidelně každý den čistím kartáčkem a používám čistící tablety. Je možné, že při zhotovení došlo k vadě a mám nárok na reklamaci? Mockrát děkuji.

Re: Mezerník - deflex

Jiří Sedláček 03.02.2019
Možné je všechno. V tomto případě si myslím že se jedná o pronikání některých pigmentů z jídla, například z kávy do tohoto prostoru. Technologie výroby pružných protéz totiž neumožňuje chemickou vazbu mezi továrně zhotovenými zuby a vlastním termoplastem ze kterého je tělo protéz. Běžte do laboratoře která vám protézku zhotovila a požádejte je o opravu pokud vám to esteticky vadí. Toto ale není důvod k reklamaci, je to pouze nevýhoda tohoto materiálu.

Můstek

Anna 01.02.2019
Dobrý den,

Chybí mi sedmička jak vlevo tak v právo nahoře a šestka vpravo dole. Takže tři můstky. Jak se pohybuje cena za tyto tři můstky, kompletní s prací, materiálem atd. Děkuji Anna

Re: Můstek

Jiří Sedláček 01.02.2019
U nás v ordinaci zaplatíte celkem za 9 zubů 35 - 40 tisíc.

zhotovení částečné náhrady

Vlasta 01.02.2019
Dobrý den,
ráda bych se zeptala na možnost zhotovení částečné snímací náhrady z Deflexu /Vivaflexu/ na 6-8 vpravo nahoře. Dolní 6-8 také chybí, ale tam nyní čekám na implantát. Paní doktorka mě ubezpečovala, že horní stoličky nepotřebuji, že využiji levou stranu.Já bych ráda měla aspoň tu 6 nahoře, aby sloužila jako protiskus.

Re: zhotovení částečné náhrady

Jiří Sedláček 01.02.2019
Většinou je možné zhotovit malý mezerník na jeden zub, který drží pouze na sousedních zubech. Záleží ale na konkrétní situaci.

Náhrada za platbu

Petr 31.01.2019
Prosím můžetemi napsat :chtěl bych náhradu za 4zadní zuby na pevno jaký materiál proplácejí zdravotní pojištovny?Je mi jasné že né keramiku.
Jsem po mozkových příhodách a je pro mě složité si je sundávat.Děkuji

Re: Náhrada za platbu

Jiří Sedláček 31.01.2019
Pojištovna proplácí "plně" pouze celokovové korunky. Cena, kterou za ně proplácí, je však stejná jako před 20 lety. Od té doby se však mzda zubních techniků i lékařů, stejně tak jako všech ostatních zaměstnanců v ČR, zvýšila asi 10x. Takže chápete že tato částka nemůže pokrýt náklady kvalitních zubních lékařů ani laboratoří. Takže nedoporučuji nechávat si v zubní ordinaci zhotovit cokoli co je zadarmo, protože s největší pravděpodobností to nebude kvalitní, bude to zhotovovat někdo, kdo nemá žádné zkušenosti a stačí mu minimální plat a bude to zhotoveno z toho nejméně kvalitního materiálu. A to vše jenom proto, aby ten kdo to vyrábí, nebyl ve výrazné ztrátě.

Celokeramicke korunky

Sia 30.01.2019
Dobry den pan Sedlacek. Kolko priblizne u vas vyjde 10ks horných zubov celokeramickych. Ak si dam vsetkych 10, nemoze sa stat, že mi casom tie zadnejsie prasknu? Alebo to sa moze stat iba pri zirkonovych? Vopred dakujem za odpoved a pozdravujem :)

Re: Celokeramicke korunky

Jiří Sedláček 30.01.2019
Přesná cena za 10 celokeramických korunek v ordinaci MUDr.Kahánka je 45 000 korun. A prasknout může vše, jak vlastní zuby tak umělé. Záleží na kvalitě zhotovení ale i na správné hygieně. Nejčastěji nevydrží zuby pod zubní náhradou, které se kvůli špatné hygieně vykazí.
Záznamy: 61 - 80 ze 1102
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz