Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

alergie na fixní zubní protézu

Jiřina 20.03.2019
Kvůli paradontóze mi zubař vytrhl čtyři spodní zuby, šest zbrousil a dal zubní fixní náhradu ze zirkonu. Od nasazení doteď (skoro rok) mám alergické potíže - nejdříve trochu pálila ústa a jakmile jsem se dotkla jazykem náhrady, cítila jsem sladkokyselou chuť a začaly se mi vytvářet sliny ve velkém množství. Toto období se střídalo s dobou, kdy jsem začala cítiti nahořklou svíravou chuť v puse, a když jsem sliny spolkla, začala mě pálit žáha. Teď, téměř po roce, kdy jsem na radu zubaře přestala používat ústní vodu, sladkokyselá chuť téměř zmizela, zato přetrvává hořkost, a když sliny polykám, začne mě pálit žáha tak, že se mi zvedá žaludek. Takže musím sliny vyplivovat, ale to můžu jen doma, jinde samozřejmě ne. Na alergologii mi udělali rozbor krve, všechno je v pořádku, neví se, proč tomu tak je. Ještě půjdu na test na alergii na kov, ale náhrada je ze zirkonu, kde údajně kov není, přilepená cementem, a mám ještě tři staré amalgámové plomby, které mi nic nedělají, takže kovem to asi taky nebude. Co mám dělat dál, poraďte prosím. Někdy se stane, že po některém jídle či pití se mi sliny dělat na chvíli přestanou - jde o nakyslé věci jako salátová zálivka, bílé víno. Uvažuji o tom, že si dám náhradu vyndat, ale co pak dál? Děkuji za odpověď.

Re: alergie na fixní zubní protézu

Jiří Sedláček 20.03.2019
Toto jsou typické problémy které má občas někdo s kovovou zubní náhradou. U zirkonu jsem o tom opravdu ještě neslyšel. Na vašem místě bych jako první asi zkusil vyměnit amalgámové plomby za bílé, kompozitní. Jinak si ale netroufám radit, jsem zubní technik, ne lékař.

Deflex

Lucie 19.03.2019
Dobrý den,
ještě bych se Vás chtěla zeptat, zda u protézy z Deflexu je možná posléze nějaká oprava, např. vložení dalšího zubu, nebo malá rebaze (přidání hmoty, když byl předtím vytržen zub).
Moc děkuji.

Re: Deflex

Jiří Sedláček 19.03.2019
Oprava je možná, jenom je výrazně komplikovanější než u pryskyřičných náhrad a proto také dražší.

Částečná protéza z Deflexu nebo klasická protéza

Lucie 19.03.2019
Dobrý den, mám kompozitní korunky jednu 1, dvě 3 a jednu 5. Může být náhrada s redukovaným patrem, nebo spíše doporučujete patro, když vzadu chybí zuby tj. kvůli stabilitě? S čím máte lepší zkušenosti, když vezmete i v úvahu oba materiály?
Děkuji Vám za odpověď.

Re: Částečná protéza z Deflexu nebo klasická protéza

Jiří Sedláček 19.03.2019
Obecně může být redukované patro, ale záleží na posouzení až podle konkrétního modelu situace.

jiri.pololanik@seznam.cz

Jiří Pololáník 11.03.2019
Protéza se skládá ze s 9 zubů z toho 3 vypadli po 8 měsících při konzumaci a zuby jsem ani neviděl musel jsem je při konzumaci pizzy spolknout, mám nárok na opravu, děkuji za vysvětlení J.P.

Re: jiri.pololanik@seznam.cz

Jiří Sedláček 11.03.2019
Záleží jak to posoudí váš zubní lékař. Hlavně záleží na stavu vašich ostatních zubů, na vaší hygieně, na tom jak se o své zuby staráte a na mnoha dalších hlediscích. Je potřeba si uvědomit že žvýkací tlaky při každodenním jídle jsou obrovské. Zubní protéza není nerozbitná. Pokud by byla nerozbitná, tak by nebyla příjemná, byla by celá z kusu železa. Zubní náhrady většinou nepraskají protože by tam byla chyba materiálu ale právě proto, že zhotovitel chtěl udělat jemnou a příjemnou zubní náhradu a pacient ho do toho tlačil. Což samozřejmě nemusí být váš případ.

Extrakce zubů - náhrada.

Marie 09.03.2019
Dobrý den, 3 měsíce mám pro bolest léčenou 5 dole.Kanalek vyplněn léčivou vyplni.Od této bolesti se mi asi po měsíci kolem 6 obnažily hodně kořeny,zdurila dasen(nanášim Kamistat sensitive) a tím se zub hýbe a je hodně bolestivý.Tvar neoteka.Lekar chce stoličku vytrhnout.A také ta 5 se nechce uzdravit.7 již nemám.Dekuji moc za odpověď.Hezky den.

Re: Extrakce zubů - náhrada.

Jiří Sedláček 10.03.2019
paní Marie my jsem zubní laboratoř a já jsem zubní technik. Ale i kdybych byl zubní lékař, tak bez toho, že se osobně podívám na vás a na rentgen vašich zubů bych vám nemohl jakkoli odpovědět. Nikdo vás takto na dálku nemůže léčit, těch příčit vašeho stavu můžou být desítky. Obra'tte se na jiného zubního lékaře a osobně se odbjednejte na konzultaci. Nic jiného vám poradit nemůžu.

Re: Re: Extrakce zubů - náhrada.

Marie 10.03.2019
Omlouvám se. Přesto moc děkuji za Váš čas. Přeji Vám hodně spokojených pacientů.

Zubní náhrady

Červenka Jaroslav 28.02.2019
Je mi 86let. HORNÍ ZUBY L i P zbývají 1-4 =dobré,v P nahoře mám ještě dobrou 6, Do mezery po 5 zvažuji doplnit zub "vyndavací" - je to mezerník? To by mi pro horní zuby stačilo. DOLNÍ ZUBY : vpravo : 1 chybí, 2-5 = dobré , 6 a 7 chybí ,mám tam ještě 8 (ale ta je tam k ničemu). vlevo: 1 chybí, 2 a 3 dobré, 4 chybí, 5 zbývá relativně dobrý kořen. Můj zubní lékař vloni končil, navrhoval mi na spodní zuby můstek.Nechce se mi ale nechat zbrousit zuby 2P a 2 a 3 L. Nejraději bych to řešil na kořen 5L dát teleskopickou náhradu jejíž vnější část by byla součástí snímatelné náhrady - náhrada by byla za zuby 4L,1L ,1P. Myslíte, že toto řešení by bylo realizovatelné ,nebo byste doporučoval řešení jiné ? Děkuji za odpověď.

Re: Zubní náhrady

Jiří Sedláček 05.03.2019
Nikdo vám neudělá na dálku léčebný plán, musíte se objednat na konzultaci.Můžete zde:https://www.jslab.cz/pro-pacienty/zubni-lekari/

Re: Re: Zubní náhrady

Červenka Jaroslav 06.03.2019
dobrý den, rozumím vašemu vyjádření,že by to chtělo prohlédnout a stanovit léčebný plán. Rád bych využil nabídky na konzultaci, ale bydlím v Berouně a do Brna to mám dost daleko. Mohl byste alespoň uvést vaše stanovisko zda by u dolních zubů mohlo přicházet v úvahu řešení : na kořen 5L teleskopická náhrada s uchycením protézky zubů 4L,1L a 1P ? Mockrát děkuji Červe.nka

Re: Re: Re: Zubní náhrady

Jiří Sedláček 06.03.2019
Jestli dobře chápu vaše popisy, tak pro vás teleskopická náhrada není ideální řešení, ideální řešení je opravdu můstek. Je to i nejlepší, nejrychlejší a nejméně problémové řešení. I pro pacienty je to nejpříjemnější řešení. Korunky a můstky jako pacient vůbec nevnímáte, je to skoro jako vlastní zuby pokud jsou udělané dobře. Jakákoli snímatelná náhrada už častěji nějakým způsobem omezuje.

částečná náhrada Deflex

Ivana 27.02.2019
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda u částečné náhrady Deflex jsou háčky na upevnění kovové nebo umělé? Děkuji za odpověď.

Re: částečná náhrada Deflex

Jiří Sedláček 05.03.2019
Jsou ze stejného materiálu jako tělo protézy, takže z termoplastu

UŠTÍPNUTÁ KERAMCKÁ KORUNKA

SOUSKOVA ALENA 25.02.2019
Konečně jsem se dovolala na mou zubní laborantku,abych se ujistila o typu mých zubů.Jsou tedy porcelánové ale uvnitř s kovovou výztuhou..to mi bohužel nikdo nevysvětlil.. vyrobené v celku.Doufám, že to nic nemění na Vaší odpovědi. Děkuji.

Re: UŠTÍPNUTÁ KERAMCKÁ KORUNKA

Jiří Sedláček 25.02.2019
Tím pádem se odštípl kousek keramiky z kovu. Je možné že to půjde opravit i bez předělávání celého můstku.

UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

SOUSKOVA ALENA 25.02.2019
Děkuji za odpověd´, jen mám ještě jeden dotaz. Pokud mi paní doktorka nebude chtít uznat reklamaci a udělat nový můstek,natož vrátit peníze, kam se mám obrátit o pomoc? Konzultovat s její zubní laborantkou, nebo s jiným lékařem? Zub mám nafocený. Děkuji za odpověd´. 28.2. jdu k zuní lékařce. Pokud to bude nutné,použiju Vaše vyjádření.
Záznamy: 41 - 60 ze 1145
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz