Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Re: Vivaflex

Jiří Sedláček 16.11.2018
Já se omlouvám ale je to moc otázek. Zavolejte mě na telefon, to bude rychlejší...nemám moc času nyní.

Boule

Petr 14.11.2018
Dobrý den,

měl bych menší dotaz,již rok a půl mam od svého zubaře udělanou kermaickou náhradu na celé horní patro,je postavena asi na 6 zubech. Předevčírem se mi však udělala z ničeho nic taková bulka na horním patře asi centimetr nad posledním zubem náhrady na patře. První den mi kvůli tomu nešlo moc polykat,druhý den to bylo o něco lepší,ovšem boule tam furt je a když na ní najedu jakzykem nebo prstem tak je zkrátka cítit.Myslel jsem,že to je nějaký aft,nebo puchýř,ale je divné,že již třetí den se to moc nezmenšuje. Napadlo mi,jestli se nedostal zánět pod tu náhradu(zub na kterém náhrada stojí). Skousnutí atd mi nebolí vůbec,pouze polykání nebo když jím a nebo když na to zkrátka najedu jazykem. Jelikož nemám teď šanci se dostat k mému zubaři,tak bych poprosil o radu,jestli je to možné a nebo jestli počkat třeba ještě dva dny jestli boule sama odejde? Díky moc za odpověď

Re: Boule

Jiří Sedláček 15.11.2018
To opravdu není dotaz na mě, nejsem lékař. Ale ani lékař to podle písemného dotazu nezhodnotí. Opravdu musíte navštívit zubní ordinaci.

zubní mustek

Renata 12.11.2018
Dobrý den,mám nový metalokeramický mustek na sedum zubu z toho čtyři prostřední vytrhnuté.Mustek špatně sedí a dostává se mi pod korunky prostřední jídlo,je to prosím Vás v pořádku?Jde to udělat tak,aby mustek doléhal na dásně a jídlo se mi nedostávalo pod korunky mustku?Děkuji za odpověd.

Re: zubní mustek

Jiří Sedláček 13.11.2018
Ano, určitě to jde udělat tak aby se jídlo pod můstek nedostávalo. Pokud je už ale můstek nacementovaný, tak to spíše opravit už nepůjde. Někdy je ale lepší mýt čistitelné prostory okolo zubů. Také pomocí správné hygieny a masírování dásní někdy dáseň ke korunkám doroste. Podívejte se na video o správné zubní hygieně zubních náhrad které najdete v části pro pacienty.

Re: Re: zubní mustek

Renata 14.11.2018
Děkuji za vaši odpověd a ještě se zeptám je možné mustek reklamovat?Byla jsem po týdnu po nasazení mustku za svým zubařem s tím problémem,že je mustek uprostřed uvolněný a bylo mi řečeno,že to bude jen horší,že ho mám uvolněný právě proto,že mám vytrhlé čtyři zuby.Vědět tohle dřív,tak bych si našla jiného zubaře,nezaplatila jsem si za to,abych špatně mluvila a byla na tom huř,než s předešlými zuby.Děkuji za odpověd.

Re: Re: Re: zubní mustek

Jiří Sedláček 15.11.2018
Nárok na reklamaci samozřejmě máte.

DEFLEX

Helena 08.11.2018
Dobrý den.Na obě vytržené dolní 6ky jsem si nechala z DEFLEXU zhotovit náhradu.Původní domluva byla ze dvou částí,na každý zub zvlášť.Na tuto možnost jsem se těšila,ale nakonec mi byla předána náhrada vcelku,spojená obloukem,který se opírá o spodní přední zuby.Nerada jsem ji přijmula,s tím ,že si na vysvětlované výhody zvyknu.Ale zatím(2 měsíce)jsem to nedokázala.Oblouk na zubech mi připadá silný,šišlám,sliním...Chci Vás poprosit o radu.Je podle Vás lepší nechat náhradu vcelku a upravit,vytenčit oblouk nebo by byly pohodlnější dva díly?Děkuji Vám za odpověď.Helena.

Re: DEFLEX

Jiří Sedláček 12.11.2018
Nedokážu to takto konkrétně jenom na základě písemného dotazu zhodnotit. Pokud vám chybí na každé straně pouze jeden zub tak teoreticky by to mohlo jít udělat na dva díly. Ale záleží i na dalších okolnostech, je možné že ve vašem případě to takto udělat nešlo.

Vivaflex

Pavla 08.11.2018
Dobrý den, zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi deflexem a vivaflexem v nasákavosti, celkové době trvanlivosti částečné zubní náhrady, možností oprav nebo doplnění zubů. Také bych prosila o informaci, zda již spolupracujete s nějakou laboratoří v Ostravě.

Re: Vivaflex

Jiří Sedláček 12.11.2018
Nedokážu nasákavost u těchto dvou materiálů, respektive nejpoužívanějšího typu Deflexu a Vivaflexu, přesně porovnat, předpokládám že bude podobná, i podle údajů výrobců je podobná. I u ostatních parametrů tam moc rozdílů nebude. Deflex ale dělá více typů materiálů a jenom mezi nimi jsou rozdíly značné.
Možnosti oprav a doplňování zubů jsou u všech materiálů na pružné protézy velmi omezené a většinou se vyplatí udělat novou protézu. Obecně snímatelné zubní náhrady by se měli každých 3 - 5 let dělat celé znovu protože situace v ústech se mění, žvýkací tlaky jsou obrovské a to žádná pryskyřičná protéza nemůže vydržet neomezeně dlouho.

Re: Re: Vivaflex

Pavla 12.11.2018
Děkuji za odpověď,ale vlastně jsem se nedozvěděla v čem je lepší zubní náhrada z vivaflexu než z deflexu.Prosím ještě informaci, zda někdo v Ostravě nebo okolí
pracuje z vivaflexem. V případě, že nikoliv a rozhodla bych se nechat si zhotovit zubní náhradu u Vás, co tři roky bych musela navštívit laboratoř v Brně ? Ještě se chci zeptat zda cena 6900,-Kč za částečnou horní a 6900,-Kč za částečnou spodní náhradu platí. Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Vivaflex

Jiří Sedláček 23.11.2018
materiál Vivaflex je novější, modernější materiál. Na Ostravsku jsou laboratoře které dělají Vivaflex, například paní Delongová v Havířově. Cena 6900 u nás samozřejmě platí.

paní

Renata 01.11.2018
Dobrý den,mám týden zacementovaný metalokeramický mustek dole.Jedná se o sedum zubu a z toho prostřední čtyři zuby pan zubař vytrhl,nebot byly slabé a právě v těch místech mustek nedrží a cítím tam brnění a procházejí mi sliny přes zuby,což by asi nemělo.Prosím vás pujde ten mustek znovu sundat a nasadit tak,aby seděl uplně celý?

Re: paní

Jiří Sedláček 12.11.2018
Asi vás zklamu, ale pokud je něco nacementované napevno tak už to sejmout většinou nejde.

Částečná snímatelná zubni náhrada

Inka 22.10.2018
Dobrý den, mam korunky na hornich zubech napravo na 2 a 3, nalevo na 5, 6, a 7.
Zvažuji částečnou snímatelnou náhradu. Čtu u Vás v popisu, že z předni strany je tenký dràtek, ze zadni větší kovová ploška. Ten tenký drátek je vidět? Znamená to že pres předni zuby jednicky a dvojky bycb měla drátek který by byl při mluveni vidět? Děkuji za info. Inka

Re: Částečná snímatelná zubni náhrada

Jiří Sedláček 23.10.2018
Ano, u klasické protézky by byl drátek vidět. U protézky Vivaflex spony vidět skoro nejsou. Podívejte se na fotografie ve fotogalerii.

deflex

Marketa Pospíšílova 20.10.2018
dobry den,jsem alergik a potřebovala bych nahrady častečné na horni i dolní čelist,jaka je cena a slozeni latek v deflexu,?dekuji Tel,721385086

Re: deflex

Jiří Sedláček 21.10.2018
Cenu má každá ordinace jinou, pohybuje se to většinou mezi 3 - 6 tisíci korun. Přesné složení je výrobní tajemství výrobce. Je to polyamid.

deflex

jirina Holzknechtová 13.10.2018
dobrý den,nam udělaný nahrady z deflexu,měla jsem alergii,puchýre,bolest stupnujicí,krvaceni dasne zarudly,je to možny,,?jak poznam zda je to opravdu deflex,pružne mi neprijdou a spodek nahrady je hrubší,nevím co mam delat,jsem alergik na dentalní kovy tak jsem to resila takhle,mam horní i dolni nahradu,děkuji
Záznamy: 41 - 60 ze 1016
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab