Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Odstraneni keramickych fazet

Di 26.04.2019
Dobry den, je mozne nechat si odstranit jiz nalepene cerec fazety? Udelala jsem s nimi chybu a chtela bych se vratit k mym vlastnim "krivym" zubum. Vim, ze se vrchni vrstva zubu zbrusuje, ale neni mozne fazetu odstranit a na sklovinu aplikovat nejaky jiny material? Dekuji.

Re: Odstraneni keramickych fazet

Jiří Sedláček 26.04.2019
Odstranit vcelku fasety, pokud jsou správně fixované, nejde. Musí se odbrousit. A určitě je možné poté nalepit jiný materiál. Ale jestli budete, nebo nebudete spokojená, nezáleží na materiálu nebo technologii. Ale pouze na rukách odborníků, kteří vám zuby budou vytvářet. Cerek není špatná technologie, problém je, že si jí kupují zubaři, kteří s ní neumí pracovat. Odhaduji, že to neumí naprostá většina majitelů této technologie. My v laboratoři používáme podobnou technologii a zubní technici, kteří 100% pracovní doby modelují zuby na počítači, jsou schopní samostatně pracovat většinou až po jednom až dvou letech. Bohužel zubaři, kteří si kupují Cerec, věří dealerům, že Cerec zuby vymodeluje sám....

mezerník

Jana 25.04.2019
Dobrý den, dnes mi má zubařka sdělila, že obě horní jedničky bude muset vytrhnout a vyřešit to zubní náhradou mezerníkem. Mám paradentózu a dle RTG už téměř žádnou kost kolem jedniček. Implantáty vyloučila. Tak jen mně zajímá, zda opravdu není jiné řešení?

Re: mezerník

Jiří Sedláček 25.04.2019
Pokud ostatní zuby máte v pořádku tak nejlepší řešení je udělat můstek od špičáku po špičák.

vivaflex

Věra 17.04.2019
Posím chtěla bych se zeptat, zda někdo v Plzni nebo v jeho okoli pracuje z vivaflexem. děkuji

Re: vivaflex

Jiří Sedláček 18.04.2019
Nemůžeme vám dávat tyto informace veřejně, zavolejte si na číslo 543242845 a zeptejte se paní Novákové.

Plomba

Jana 11.04.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se dělá nástavba u plombování zubu. Děkuji

Re: Plomba

Jiří Sedláček 11.04.2019
Netuším co tím myslíte.. Jestli myslíte kořenovou nástavbu, tak pokud je to nutné tak ano. Ale ne při samotném plombování zubu. Když už se dělá kořenová nástavba tak se zub už neplombuje ale udělá se korunka. Ale asi každý mluvíme o něčem jiném....

Re: Re: Plomba

Jana 12.04.2019
Já sem taky nepochopila co tím paní dr. myslí... Vyvrtala mi zub, vytáhla nerv, vyplnila kanálek, při další návštěvě to udělala s druhým kanálkem a řekla mi, že příště mi musí udělat nástavbu, aby tam ta plomba držela, a že to bude stát 700kč. Předtím jsem už platila za ty kanálky 1300kč. Taky jsem nikdy neslyšela, že by se dělala u plombování nástavba, proto jsem se chtěla na to zeptat Vás. Takže moc děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Plomba

Jiří Sedláček 12.04.2019
za málo, zřejmě tedy paní doktorka na tu nástavbu vytvoří sama větší plombu, je to levnější než korunka. Ale bude to na mrtvý zub, který bude křehnout. Korunka je jistější a dlouhodobější řešení, záleží ale na konkrétní situaci, třeba u vás to bude fungovat dobře a dlouhodobě.

Re: Re: Re: Re: Plomba

Jana 13.04.2019
Aha, asi nějak tak to bude. Paní dr. mi ale jiné řešení nenabídla, korunka by určitě vydržela déle...škoda, teď už s tím nic nenadělám. Ale děkuji Vám za odpověď.

nové zoubky

Irena 10.04.2019
Dobrý den. Je mi 38 let a chtěla bych nové zoubky. Strašně se bojím a stydím za ty svoje ale chci to u Vás napravit a začít "nový život" z úsměvem. Vaše klinika se mi strašně líbí. Mohu se u vás objednat?

Re: nové zoubky

Jiří Sedláček 10.04.2019
Dobrý den, můžete, zavolejte setřičce na číslo 775 996 582 a objednejte se na konzultaci.

Mám predkus

Michaela 30.03.2019
Dobrý den, mám otazku, když mám predkus horního patra, jde udělat zubní protézy abych ho neměla. Nechci vypadat jako kůň. Děkuji za odpověď. PS mám paradentozu

Re: Mám predkus

Jiří Sedláček 02.04.2019
Záleží na situaci samozřejmě. Obecná odpověd je ano, ale jestli to půjde u vás to nedokážu posoudit.

náhrada spodní jedničky

Jirka 24.03.2019
Dobrý den, mám již nějaký čas úrazem vylomenou celou spodní jedníčku. Chtěl bych poradit, jak celý zub nahradit novým. Budou se muset odstranit zdravé ostatní pevné spodní řezáky a můstek upevňit až na špičáky, či bude stačit upevnit můstek na řezáky vedlejší? Děkuji za odpověď.

Re: náhrada spodní jedničky

Jiří Sedláček 25.03.2019
Ne odstranit ale obrousit - to je nejběžnější řešení. Další řešení je implantát. A nejjednodušší řešení je opravdu to co píšete, je to takzvaný maryland můstek, tedy upevnění na vedlejší zuby bez broušení nebo jenom minimálním přibroušením.

Re: Re: náhrada spodní jedničky

Jirka 25.03.2019
Dobrý den, děkuji Vám za odpověď, hezké dny!

Přední korunky

Eva 21.03.2019
Jdou keramické přední korunky zabrousit? Nechala jsem si nejprve udělat 2 a pak za 3 měsíce zase 2 a letos zase 2. Ty letošní jsou bohužel nasazené trochu šikmo a jsou o pár mm kratší, než ostatní zuby. nevypadá to nejlépe. dá se s tím něco dělat.

Re: Přední korunky

Jiří Sedláček 21.03.2019
Brousit jdou všechny zuby i keramické umělé. Prodloužit umělé zuby v ústech už nejde, jedině pokud by šli sundat, tak v laboratoři to jde i prodloužit.
Záznamy: 21 - 40 ze 1145
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz