Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

částečná náhrada Deflex

Ivana 27.02.2019
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda u částečné náhrady Deflex jsou háčky na upevnění kovové nebo umělé? Děkuji za odpověď.

Re: částečná náhrada Deflex

Jiří Sedláček 05.03.2019
Jsou ze stejného materiálu jako tělo protézy, takže z termoplastu

UŠTÍPNUTÁ KERAMCKÁ KORUNKA

SOUSKOVA ALENA 25.02.2019
Konečně jsem se dovolala na mou zubní laborantku,abych se ujistila o typu mých zubů.Jsou tedy porcelánové ale uvnitř s kovovou výztuhou..to mi bohužel nikdo nevysvětlil.. vyrobené v celku.Doufám, že to nic nemění na Vaší odpovědi. Děkuji.

Re: UŠTÍPNUTÁ KERAMCKÁ KORUNKA

Jiří Sedláček 25.02.2019
Tím pádem se odštípl kousek keramiky z kovu. Je možné že to půjde opravit i bez předělávání celého můstku.

UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

SOUSKOVA ALENA 25.02.2019
Děkuji za odpověd´, jen mám ještě jeden dotaz. Pokud mi paní doktorka nebude chtít uznat reklamaci a udělat nový můstek,natož vrátit peníze, kam se mám obrátit o pomoc? Konzultovat s její zubní laborantkou, nebo s jiným lékařem? Zub mám nafocený. Děkuji za odpověd´. 28.2. jdu k zuní lékařce. Pokud to bude nutné,použiju Vaše vyjádření.

Re: UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

Jiří Sedláček 25.02.2019
Moje vyjádření radši nepoužívejte, žádný odborník nemá rád když se pacient odvolává na jiného odborníka, takže by to paní doktorku spíše naštvalo. Moje vyjádření je obecná odpověď na základě písemného dotazu a o ničem to nevypovídá. Pokud vám nebude chtít pomoci, tak se můžete obrátit na komoru nebo pojišťovnu. To jak zubní náhrada vypadá, je subjektivní záležitost, pokud je ale náhrada nepřesná, nebo dokonce odštípnutá u krčku, to se nedá nijak ukecat.

Náhrady

Marta 24.02.2019
Chtěla bych se zeptat, jak dlouho asi trvá zhotovení můstku s asi 9. celokeramickými zuby. Myslím tím od první návštěvy. Děkuji.

Re: Náhrady

Jiří Sedláček 25.02.2019
Je to velmi individuální, záleží na konkrétní zubní ordinaci a laboratoři. Průměrná doba zhotovení takto velké práce je 2 - 3 týdny. Ale není neobvyklé že někde všechny procesy trvají i 2 měsíce. My se snažíme vše dělat do týdne a nic zbytečně nekomplikovat. U MUDr.Szekerese-Kahánka i takto velkou práci cementujeme do týdne od broušení a otiskování.

Čištění korunky

Dana 23.02.2019
Dobrý den, čím nejlépe čistit celokeramické korunky? Děkuji za odpověď.

Re: Čištění korunky

Jiří Sedláček 24.02.2019
Zde najdete stručné video kde ukazujeme jak čistit keramické korunky: https://www.jslab.cz/dentalni-hygiena/

Můstek

Saša 23.02.2019
Dobrý den, chtěla bych si nechat udělat můstek. Tady v diskusi psala paní, že se ji pod můstek dostává jídlo a páchne ji z úst. To je u každého, nebo se dá proti tomu něco dělat? Dále bych se chtěla zeptat, kdyby mě pak někdy začal bolet pod můstkem zub, jak se u toho postupuje? A ještě jedna otázka, když mi chybí na každé straně zub, dělá se můstek jeden, nebo dva? Mockrát Vám děkuji za odpovědi.

Re: Můstek

Jiří Sedláček 24.02.2019
Na zápach funguje velmi dobře správná zubní hygiena. Pokud bolí zub pod můstkem, dá se léčit úplně stejně jako vlastní zub, prostě se provrtá korunka a léčí se kořenový kanálek. Následně se korunka zaplombuje. A na poslední otázku...většinou se dělají dva můstky ale může být i jeden velký.

Zubní můstek

Helena 22.02.2019
Dobrý den, minule jsem se Vás tady ptala na cenu jedné celokeramické korunky ke zhotovení můstku. Byla jsem nadšená tou cenou 4500kč.Teď lituji, že to mám k Vám do Brna tak daleko. Jsem z Ostravy a když jsem se ptala p. doktorky na cenu, tak mi řekla 8000 tisíc. To je pro mně bohužel neúnosné, když potřebuji můstek na 10 zubů. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli jde můstek udělat tak, že by se přední 4 zuby udělaly celokeramické a zbytek z jiného materiálu. Moc děkuji za odpověď.

Re: Zubní můstek

Jiří Sedláček 25.02.2019
Ano, je možné kombinovat různé materiály. Ale úplně nejlepší je přijet na zhotovení takto velké práce k nám do Brna, ušetříte na každém zubu 3500 korun a ještě dostanete 5 letou záruku.

Re: Re: Zubní můstek

Helena 25.02.2019
Dobrý den, velice jste mně potěšil Vaši odpovědi. Chtěla bych se zeptat, co všechno bych potřebovala k tomu, abych se k Vám dostala a jakým způsobem a ke komu bych se mohla objednat. Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Zubní můstek

Jiří Sedláček 25.02.2019
Odvolejte se na mě a objednejte se zde: https://www.jslab.cz/pro-pacienty/zubni-lekari/

Re: Re: Re: Re: Zubní můstek

Helena 25.02.2019
Děkuji, určitě se objednám. Budu muset asi později, protože
p. doktorka mi vytrhla 8. února zub trojku, takže nevím, jak dlouho se to bude hojit. Můžete mi prosím poradit, jakou dobu to bude asi trvat, než bych se mohla objednat? Děkuji.

Re: Re: Re: Re: Re: Zubní můstek

Jiří Sedláček 27.02.2019
Na konzultaci se objednejte ihned, pan doktor to posoudí a objedná vás na zákrok podle potřeby.

UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

Sousková Alena 22.02.2019
Dobrý den,děkuji za odpověd. Snad p. zubařka nebude dělat problémy. Ještě mám dotaz. Neuvedla jsem, že uvnitř středem té korunky je pásek kovu, ale přece celokeramické by žádný kov uvnitř meměly mít...když jsou s kovem, měla by být jiná cena? Píšete, že mám trvat na předělání celé práce.Tím myslíte udělat nový celý můstek? Co když mi bude nabízet že špatnou korunku odbrousí a nalepí novou..z toho mám obavy aby zub držel a trefila do stejného tvaru a délky zubu při nacementování.Co mi doporučíte.

Re: UŠTÍPNUTÁ KERAMICKÁ KORUNKA

Jiří Sedláček 24.02.2019
Přesně tak, celokeramická korunka nesmí obsahovat žádný kov. A ve vašem případě, podle vašeho popisu, bude spíše nutné udělat celý můstek znovu. Pokud byste měla korunky oddělené tak stačí udělat jenom tu jednu korunku.
Záznamy: 21 - 40 ze 1109
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz