Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Re: Re: dotaz

Marie 24.01.2013
Moc děkuji za velmi rychlou odpověď , takže jestli jsem to správně pochopila hrana korunky musí být velmi těsně u dásně ,můstek mám ze zadní strany kovový ???Děkuji Marie.

Re: Re: Re: dotaz

Jiří Sedláček 24.01.2013
je to složitější, záleží na typu preparace, pokud se brousí na schůdek, tak ten může být i nad dásní. Bohužel ale pořád nejčastější preparace je bezschůdková, což předpokládám je i váš případ. A v tomto případě by tedy hrana-okraj korunky měla končit cca 1mm pod dásní. A v obou případech preparace nesmí okraj korunky odstávat, musí těsně přiléhat k pahýlu.

návštěvy?

RP 18.01.2013
P.doktore Kahánku-děkuji Vám za rychlou odpověď.Bylo by možné si nechat zuby zhotovit u Vás Brně?Jsem z Pardubicka a zaměstnaná.Kolik by asi bylo potřeba návštěv u Vás?Prosím mohl byste mi napsat na email- ivana111@seznam.cz- pro případné potřebné info ode mne atd..Děkuji!!

Re: návštěvy?

Jiří Sedláček 20.01.2013
Napište prosím MUDr.Kahánkovi na jeho mail sama a on Vám určitě odpoví. Jeho mail je petrkahanek@seznam.cz
Kompletní kontakt i s adresou je v menu pro pacienty v sekci zubní lékaři. Nejlepší je přímo zavolat do ordinace a objednat se na osobní konzultaci, protože přes mail můžete dostat pouze obecné informace.

návštěvy?

RP 18.01.2013
Moc děkuji M

záruka

RP 16.01.2013
Ještě jsem se chtěla zeptat,jaká je záruka na tyto náhrady-celokeramické a metalokeramické?Na práci 6 měsíců a na materiál?Děkuji,,

Re: záruka

MUDr.Kahánek Petr 17.01.2013
Na své protetické práce dávám záruku 5 let,.Proto nezhotovuji práci na zuby,které by mohly v budoucnu způsobit selhání protetické náhrady.Na záruku je potřeba se informovat před ošetřením.MUDr.Kahánek Petr

výběr materiálu

Pilařová 16.01.2013
Prosím o radu -měla jsemváčky a velkou píštěl na jedničce a obou dcojkách nahoře-zuby musely.Teď čekáme,až se rány zhojí.Co bude prosím pro mne lepší-celoker.či metalkeram?Musí se prý zbrousit 3 zuby vedle-jednička a trojky a ty také musí potáhnout?Jsem z toho neštastná-je to pro mne hodně peněz a tak sipřeji,aby výsledek byl pěkný a trvanlivý!!Jsem ještě mladá na vyndavací zuby-37let.Moc děkuji za odpověd!!RP

Re: výběr materiálu

MUDr.Petr Kahánek 17.01.2013
V dnešní době je zatím nejlepší materiál co se týče estetiky celokeramika.Z metalokeramiky se dělají zuby již přes 30let,pokud je laborant šikovný,tak výsledek je dobrý.Rozdíl je v lomu světla,celokeramika se chová podobně jako sklovina,tzn.,že i já mám někdy problém rozeznat celokeramickou korunku od zdravého zubu.Jak se říká,je to otázka priorit,někdo raději jede na dovolenou,někdo preferuje hezký úsměv,to je na vás.MUDr.Kahánek Petr

dotaz na možnosti

Petr 15.01.2013
Dobrý den pane doktore,stojím před rozhoddnutím zda si mám nechat udělat metalokeramický nebo celokeramický horní můstek.Jak bych mohl zjistit alergii na kov před výrobou můstku?Finanční rozdíl je totiž značný.Děkuji za odpověd.

Re: dotaz na možnosti

Jiří Sedláček 15.01.2013
Dobrý den,
finanční rozdíl u nás je cca 500,-Kč na korunce, takže to není tak hrozný. Většinou bývá alergie na nikl, ten ovšem nepoužíváme, používáme chromkobaltové slitiny. Jestli jste alergický Vám nejspíš zjistí někde na alergologii.

Kdy se zhotovuje korunka

Eva 02.01.2013
Vážený pane doktore,
chci se zeptat na Váš názor ohledně zhotovení korunky. Moje nová zubařka mi na poslední návštěvě řekla, že na mrtvý zub - 6ku nahoře by bylo dobré dát korunku. Tento zub mi byl asi před rokem a půl umrtven u jiné zubařky a má nová doktorka říkala, že na něj dáme korunku až tak za 3 roky. Nyní mě tlačí do korunky. Přitom žádné problémy s tímto zubem nemám /kromě mezery mezi zuby/. Myslíte si, že je to nutné? Nebo resp. kdy se korunka zhotovuje? Děkuji za vysvětlení.

Re: Kdy se zhotovuje korunka

MUDr.Kahánek Petr 05.01.2013
Dobrý den paní Evo,u zubu který je tzv.mrtvý,má zhotovenou kořenovou výplň,je opravdu lepší zhotovit zubní korunku.Je to z důvodu velkého zeslabení a také vysušení zubu.Často se pak stává,že zub praská a někdy může dokonce skončit vytržením.Je pravda,že pokud kořen není klinicky klidný nebo je na kořenu velký nález a není úplná jistota,že se kořenový zánět hojí,je dobré počkat např.9 měsíců.Po takové době se vytvoří v organismu pod kořenem kost a zubní lékař může porovnat rtg snímek a zjistit zda se nález pod zubem hojí.Je to spíše z důvodu pozdější reklamace.MUDr.Kahánek Petr

částečná zubní náhrada

Jana Krausová 01.01.2013
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali musí protéza ( částečná ) sedě v mém případět přímo na horním patře a nebo má být mezi patrem a protézou mezera ? Děkuji Za odpověď. Jana

Re: částečná zubní náhrada

Jiří Sedláček 03.01.2013
Dobrý den paní Krausová, protéza musí samozřejmě přesně sedět na patře, nesmí tlačit, ale nesmí ani být pod ní mezera. A je jedno v jakém místě probíhá tělo té protézy, jestli je těsně za zuby anebo na jiném místě patra. Těch variant je totiž víc, zvláště pokud se jedná o kovovou konstrukci skeletové zubní náhrady.

** poděkování **

Cihlářová Markéta 25.12.2012
Tímto bych chtěla velice poděkovat panu Sedláčkovi a Kahánkovi za skvělou práci kterou odvedli a já se můžu bez obav usmívat.Zubní laboratoř pana Sedláčka jsem našla náhodně na internetových stránkách začátkem letošního roku a velice mě zaujala jejich práce celokeramiky která má zirkonovou konstrukci, poslala jsem panu Sedláčkovi nejprve fotku svých zubů a ten mi doporučil pana Kahánka.Je mi teprve 23let a zuby jsem měla v strašném stavu (plomované skoro všechny přední zuby) a tak jsem hledala někoho kdo mi mi udělal zuby tak aby vypadali opravdu přirozeně.Nové zoubky mám od května a jsem maximálně spokojená.Jsem moc ráda že jsem měla tu možnost jít k panu Mudr.Kahánkovi protože takových zubařů jako je on se už moc nevidí.Já sama chodím k zubařce která je ještě ze "staré školy" a jsem velice ráda že se mě na takový zákrok ujal tak skvělý tým jako je laboratoř pana Sedláčka a pan Mudr.Kahánek.Všichni mi nové zoubky velice chválí a já jen doporučuji a doporučuji a již několik zákazníků na mojí chválu také navštívili pana Sedláčka a Kahánka a jsou maximálně spokojeni.Zanedlouho půjdu na další zákrok a to na inlay zubní výplně a jsem ráda že mohu jít zase k panu Kahánkovi.Moje zoubky jsou také ve fotogalerii - celokeramika - frontální most 8 zubů.Tímto velice děkuji za tak skvělou práci a těším se na další spolupráci.Vaše spokojená pacientka Cihlářová Markéta

Re: ** poděkování **

Jiří Sedláček 26.12.2012
Děkujeme Markéto, moc nás vaše pochvala těší, je to přesně to proč to děláme. Já doufám, že to i na tomto webu je vidět. Spokojených pacientek, díky Vám,
bylo od té doby opravdu hodně.

dotaz

Eva 22.11.2012
Dobrý den,
mám přední nevyhovující můstek z metalokeramiky. Už když mi ho zubař nasadil, tak to nebylo dobré. Prosím o informaci jak časově náročná je výměna tohoto můstku za celokeramický můstek. Taky bych chtěla jinou barvu, ne žlutou, protože tento můstek mi udělali stejně žlutý jako mám zadní zuby. Už jsem někde četla tady ve fotogalerii, že děláte přední zuby světlejší, tak jestli je to možný. děkuji

Re: dotaz

Jiří Sedláček 01.12.2012
Dobrý den paní Evo. To je častý dotaz který mi lidé posílají mailem, proto odpovím i trochu obecně: Pokud nejste spokojeni na první pohled, tak si nenechávejte můstek nasadit. Dokud není na pevno, tak jde většinou vždy upravit, i kdyby se měl předělávat. Vždyť to stojí tolik peněz, naučte se vyžadovat kvalitní práci. Chovejte se jako zákazníci, ne jako pacienti kteří o tom nic neví. Většina zubních lékařů se už naučila přistupovat ke svým pacientům jako ke klientům, ale pořád se najdou takoví kteří zuby nacementují bez toho že by jim je ukázali v zrcátku. Výměna starého můstku za nový není nijak časově náročná, pokud není potřeba nějaké jiné přeléčení, např. extrakce. Obecně do týdne máte nové zuby. A světlejší zuby, ano určitě když už se dělají nové, není nutné se držet původního odstínu, pokud se zhotovují všechny přední zuby. pokud se nahrazuje pouze jeden zub, tak je naopak nutné aby barevně dokonale zapadl.

Re: Re: dotaz

Ludmila 27.06.2013
Dobrý den.Mám kvůli paradentoze už asi 10let horní snímací protézu.Na dolní čelisti mám fixní náhradu keramickou a své asi jen 3zuby.Stálo mě to asi 32tisíc.Trvanlivost už se asi chýlí ke konci,neustále mám jakoby zánět a bolestivost v dolní dásni,také mustek se trošku hýbe a mám pocit nepohodlí a že pod ním stále něco mám.Když to dám pryč co bude pro mě vhodné?Určitě ty 3 zuby musí ven a už se docela těším,dost mě to zlobí.Dosud to jaksi šlo vydržet ale je to čím dál horší.Nechtěla bych chodit bez zubů a ani protézu která se hybe při jídle i mluvení a každý to pozná bych nerada.Děkuji za odpověd.
Záznamy: 1101 - 1120 ze 1120
<< 52 | 53 | 54 | 55 | 56

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz