Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

6a7

Kristyn 12.10.2013
Dobrý den, chybí mi 2 horní zuby 6 a 7, jakou náhradu doporučujete? Děkuji

Re: 6a7

Jiří Sedláček 14.10.2013
Záleží na situaci v protiskusu, často se v tomto případě nabrousí 4 a 5 a zhotoví se můstek který nese volnou šestku. To je jednodušší a levnější řešení. Dražší řešení je alespoň jeden implantát na pozici šestky nebo sedmičky a můstek 5 - 7 nebo pouze korunka na 6, zase podle protiskusu. Je možné zhotovit i snimatelnou náhradu. Ta je nejlevnější. Určitě doporučuji řešení pevným můstkem, pokud nemusíte šetřit tak implantát, ideálně dva.

Re: Re: 6a7

Kristyn 18.10.2013
Předem velmi děkuji za Vaši radu a odpověď, co se týče můstku, nevím jestli to půjde, protože když jsem byla mala tak mi vytrhli 5 kvůli rovnáni zubů. Jde takto na dálku sdělit, přibližnou částku za 2 implantáty 6 a 7? A jak dlouho trvá než je vše zahojené a hotové? Děkuji

Re: Re: Re: 6a7

Jiří Sedláček 21.10.2013
jeden implantát je cca 20 tisíc a doba podle hojení cca 6 měsíců.

protéza deflex

Milan Nágl 10.10.2013
Na kolik okolních zubů by byla kotvena protéza deflex při chybějící 2 nahoře?, děkuji

Re: protéza deflex

Jiří Sedláček 10.10.2013
Vždy na dva zuby a podle podmínek v ústech obvykle na trojky, čtyřky nebo pětky. Takže i když by se takto nahrazoval jenom jeden zub tak kvůli stabilitě protézky se dělá takto velký rozsah. Někdy ale Deflex umožňuje jeden zub ukotvit pouze na sousedních zubech. Takže ve vašem případě na trojku a jedničku. Opravdu záleží na konkrétní situaci, sklonech zubů apod.

chybějící zub

Milan Nágl 10.10.2013
Dobrý den, chybí mi přední 2 a nevím jestli půjde udělat implantát. Na internetu jsem se dočetl v odborném článku (Dr. Pollaka z university Zurich) o možné náhradě zubu tzv. minimálně invazivním kotvením - MIK bezkorunkové můstky. Nevíte jestli se tímto způsobem náhrady zubu u nás v republice někdo zabývá, děkuji

Re: chybějící zub

Jiří Sedláček 10.10.2013
jedná se pravděpodobně o takzvaný marylendský můstek, kdy je korunka kotvena sponami na sousední zuby z jejich vnitřní strany. Někdy jsou na tyto křidýlka vybroušeny retenční plošky na těchto zubech. Toto dělá většina zubařů ale používá se to málo, protože to nemá dlouhou trvanlivost. Žvýkací tlaky jsou v ústech poměrně značné, takže se tento typ náhrady brzo vykousne. A v situaci kdy zubař musí na každou práci dávat dvouletou záruku si nemůže dovolit riskovat že to bude muset zadarmo zhotovovat znovu.

zbranek

zbranek 07.10.2013
Dobry den,

tři přední spodni řezaky mi byly vytrženy ,zustal jen jeden a i o tom se uvažuje, že asi pujde ven,těžko říct jaka je jeho perspektiva-častečna paradentoza?.. nebo neni vhodny pro umístění mustku ..
zustava otazkou jak vyplnit vzniklou mezeru?puvodni zuby byly dost uzke součastna uvaha lekaře:vytrhnout zbyvajicí řezak obrousit špičaky ,umistit mustek se třemi zuby na zdrave špičaky , do toho se mi však moc nechce jine řešení je asi použití implantatu
třeba Čepelkovy implantát LTI nebo nejaky jiny a na nej nasadit "dvojzub" nevim však bylo by to možne realizovat?
..avšak kolik by to stalo? obroušením špičaku a umístěním mustku nebo ušetřením špičaku,jednoho řezaku a použití imlantátu.. jaky je rozdil v ceně a trvanlivosti? zjištuji že ta se dost vyrazně liší ne jen dle použiteho materialu a zpusobu provedeni ale i od lokality statu i vykonavajicího zubniho lekaře ,nelze se řidit pravidlem co je dražší je i lepší ..
děkuji za odpověd

Re: zbranek

Jiří Sedláček 07.10.2013
Na implantát nejde nasadit dvojzub. Museli by tam být dva implantáty. Takže řešení můstku nasazeného na špičáky je výrazně levnější a méně komplikované. Je to velmi časté řešení, protože špičáky jsou kvalitní a pevné pilíře které tento můstek většinou bez problémů unesou.

můstek

Dana 28.09.2013
Dobrý den, v horním patře mám 4 zuby, trojky a šestky,
v dolním také 4 zuby, trojky a pětky. Chci si nechat udělat nové celokeramické můstky . Bylo by to možné a kolik by to asi stálo? Děkuji za odpověď.

Re: můstek

Jiří Sedláček 29.09.2013
Na tak málo zubů nedoporučuji dělat celokeramické můstky, maximálně metalokeramické. Cena jedné metalokeramické korunky je cca 3 500,- Na váš případ bych ale doporučil teleskopické náhrady, bylo by to levnější, efektnější, vaše zbylé zuby by zůstali použitelné o mnoho déle, protože by nebyly tak moc namáhané jako fixním můstkem. Popis teleskopické náhrady najdete pod menu zubní náhrady - teleskopy. Na tento typ prací máme moc šikovnou techničku která s nimi má veliké zkušenosti. V případě zájmu se mi ozvěte na mail, pošlu vám kontakt na zubního lékaře který vás objedná na konzultaci.

celková zubní náhrada

Vlaďka Smrčková 25.09.2013
Dobrý den,mám celkovou vrchní náhradu,teď jdu po půl roce na rebazi protézy ale co mě nejvíc trápí je to že se mi propadl vrchní ret,vypadá to jako bych tu protézu neměla,dá se s tím něco udělat?jsem z toho dost nešťastná nevypadá to zrovna nejlíp,děkuji Vám za odpověď

Re: celková zubní náhrada

Jiří Sedláček 26.09.2013
Předpokládám že ten ret byl propadený od začátku, ne až teď. V tom případě je nutné zhotovit protézu znovu, úplně nově a použít tu současnou jako vzor jak to nemá být. Ale je to samozřejmě složitější, záleží opravdu na konkrétním stavu jestli to je nebo není možné udělat jinak.

Re: Re: celková zubní náhrada

vladka smrčková 27.09.2013
s p.dr. se nedá mluvit,tvrdí,že je to normální,přitom jsem měla vrchní ret normální a teď mám horší pusu než moje 74 letá maminka která má taky vrchní náhradu,kolik by mě stála nová protéza,když si jí nechám zhotovit v jiné laboratoři?(tady tu protézu mám půl roku) vím,že je v záruce ale jestli se to vztahuje i na to aby mi to upravili,tak aby se mi zvedl vrchní ret,protože z důvodu estetiky(je mi 50let) to vypadá hrozně,moc děkuji za odpověď

Re: Re: Re: celková zubní náhrada

Jiří Sedláček 29.09.2013
Pojištovna platí novou protézu myslím jednou za 3 roky, takže byste to musela zaplatil celé znovu. Cena je cca 5 - 7 tisíc.

Re: celková zubní náhrada

Jaroslav 13.07.2017
le určitě mi bude dělat problém horní náhrada,která není přispůsobena té dolní.Náš pan doktor mi zdělil,že by se mohla provést rebaze té horní.Nárok na horní a dolní protézu mám nárok až za rok.Proto se ptám,kolik bych musel zaplatit za rebazi horní protézy i když něco přispívá VZP.Jsem jejim pojištěncem.Děkuji Hrnčíř.

doporučení lékaře/ordinace pro deflex v Praze

Marie Černá 03.09.2013
Potřebuji celkovou horní zubní náhradu, můžete mi doporučit lékaře/ordinaci v Praze, se kterou spolupracujete, která používá deflex a má dobré výsledky?

Děkuji,

M.Černá

Re: doporučení lékaře/ordinace pro deflex v Praze

Jiří Sedláček 03.09.2013
Dobrý den,
bohužel zatím s žádnou zubní ordinací v Praze nespolupracujeme.

celková zubní náhrada horní

Jan 27.08.2013
Dobrý den, následkem parodontozy mi zbyly jen 2 stoličky na horním patře.Bylo by možné řešení : Brenemarkův můstek ?
Z čelisti byly zuby odstraněny - vytaženy 18. srpna 2013 . Potřebuji se rozhodnout co dále a nevím si rady. Tzv. klapačky od pojišťovny nechci. Prosím o radu a sdělení orientační ceny a rovněž možnosti objednání k vám. Děkuji.
Záznamy: 1001 - 1020 ze 1107
<< 49 | 50 | 51 | 52 | 53 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz