Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

jak sundat lepidlo z dásní

Věra Michálková 24.05.2019
Dobbrý den. Jsem už krutě unavená, že noje lékařka nedokáže mně udělat protézu, která by alespoň den držela. Už 6 let jsem nesnědla žádné ovoce a syrovou zeleninu, poněvadž s tou protézou není možné se najíst. A jelikož musím lepit protézu, tak nejhorší na tom všem je, sundávání lepidla z dásní. Poradíte mně jak se takové lepidlo sundává???? Děkuji za odpověď.

Horní a dolní proteza z Deflexu

Roman Moravec 23.05.2019
Dobrý den chtěl bych se zeptat na kolik by vyšla horní a dolní proteza z deflexu s 10 zuby.. Děkuji za odpověď

Re: Horní a dolní proteza z Deflexu

Jiří Sedláček 24.05.2019
Cerna jedné protézy z Vivaflexu, který používáme protože je kvalitnější než Deflex, je 10 tisíc korun. Takže dvě stojí 20 tisíc. Vše budete mít hotové do dvou týdnů od otiskování.

Re: Re: Horní a dolní proteza z Deflexu

Roman 24.05.2019
Děkuji za informaci a zeptám se zdá se musím u Vás objednat?? A pokud ano tak ke komu konkrétně.. Děkuji

Oprava keramického zubu

Eliška Kovářová 22.05.2019
Dobrý den, mám 6 horních implantátů a na nich posazený keramický můstek. Bohužel , trojka vlevo se mi kousek uštípla tak, že je vidět kov. Je možné tento keramický zoubek opravit, tak aby kov neprosvítal? Děkuji za odpověď

Re: Oprava keramického zubu

Jiří Sedláček 23.05.2019
V ordinaci to jde velmi složitě a s nejistým výsledkem. Nejlepší řešení je udělat "korunku přes korunku" To znamená, aby se nemusel složitě sundávat celý můstek, tak zubní lékař z uštíplé korunky odbrousí kompletní zbylou keramiku až na kov. Poté otiskne a v laboratoři se vyrobí kompletní nová korunka kterou zubní lékař nacementuje na obroušenu konstrukci můstku v ústech. Je to velmi efektivní jednoduché a především trvanlivé. Málokdo tuto metudu zná, my jí používáme s velkým úspěchem už 23 let. Můžete vašemu lékaři říct ať mě zavolá když si nebude vědět rady. Ale opatrně, někteří lékaři nemají rádi, když jim pacient radí nebo dokonce odkazuje na jiného lékaře nebo technika.

Re: Re: Oprava keramického zubu

Eliška Kovářová 23.05.2019
Děkuji Vám za informaci, jsem z Trutnova a tak budu hledat lékaře, který se zabývá implantáty a keram. náhradou v okolí . Jsem potěšena, že se ten problém dá vyřešit , implantáty a keramický můstek byl docela finančně náročný. Přeji příjemný večer a zdravím Eliška Kovářová

Re: Re: Re: Oprava keramického zubu

Jiří Sedláček 24.05.2019
Především by vám to měl vyřešit lékař, který můstek zhotovoval.

zubni nahrada dolnich zubu

kveta 19.05.2019
mam na pojistovnu ale nemuzu nosit strasne tlaci a nemuzu je ani vyndat vzdy to dlouho trva nez je dostanu ven muzu k vam nebo je nejaka pobocka kolem hodonina predem dekuji

Re: zubni nahrada dolnich zubu

Jiří Sedláček 19.05.2019
Vím že vás to nemusí zajímat, ale důvod, proč stále víc lidí dostává nekvalitní a nepřesné protézy, je v nedostatečné úhradě pojištoven, které se během více než 20 let skoro nezměnili a zdaleka nepokrývají náklady na výrobu takzvaných zubních náhrad na pojištovnu, na které má pacient nárok zdarma. Jenom mzdy za 20 let vyrostli víc než pětinásobně. K nám se objednat můžete, ale zadarmo vám novou náhradu na pojištovnu nejsme schopni vyrobit. Můžeme vám zhotovit kvalitní zubní náhradu, se zárukou, která bude stát 10 tisíc.

snímací pružná náhrada /nejsou kovové spony/

Soňa 19.05.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám pružnou snímací náhradu /na 2 zuby 5,6 dole - pod nimi není kost/, u ostat. zubů mám parodontozu 1 až 2. stupně. Je mi 59 let. Problém mám v tom, že od 2. dubna chodím k lékaři /3x otisk, 2x kontrola náhrady - a stále nesedí/. Náhrada bude stát 7.500 Kč. Tento víkend jsem ji dostala domů na zkoušku. V ústech nemám problém, zvykla jsem si, ale náhrada mi v ústech nedrží, poskakuje, nemohu s ní jíst, když něco sním, mám jídlo pod náhradou, tlačí to, i když jazykem trošku strčím do té nárady tak ji zvednu i dám jazyk pod náhradu. Jsem z toho zoufalá a to ji mám v ústech jenom víkend. Prosím o radu co mám dělat, i když mám coregu, nelepí a náhrada se stále pohybuje. Když zmáčknu jednu stranu náhrady, vyskočí z druhé strany a naopak. Bojím se, že budu muset zaplatit 7.500 Kč a náhradu budu mít v šuplíku, protože se s ní nedá jíst a stále tlačím sanice k sobě, abych si ji přidržela. Myslela jsem si, že přilne k dásním a budu mít kvalitnější život, než když mi budou dva zuby dole chybět, ale lépe se mi žije bez té náhrady- nemám problém se najíst bez těch dvou zubů i můžu na té straně kousat bez problémů. Náhrada mi byla zub. lékařem doporučena z toho důvodu, že když tam nemám kost, že by mi propadla tvář a opotřebovávaly by se zuby na druhé straně čelisti /mají plomby/, na které bych stále kousala a jiná možnost než tato náhrada u mě prý není. Jde mi o to, že jestli mi nebude i nadále náhrada sedět /již je to 2 měsíce/, jestli si ji musím vzít a zaplatit nebo co mám dělat, mám chuť od toho odstoupit, nic jsem nepodepsala, ale po tak dlouhé době už se bojím chodit na opakované zkoušky náhrady. Omlouvám se za Vás čas a prosím o pomoc. 20. 5. jdu opět na zkoušku.

Re: snímací pružná náhrada /nejsou kovové spony/

Jiří Sedláček 19.05.2019
Vaše protéza je nepřesná, špatně zhotovená, v žádném případě ji nepříjímejte a trvejte na zhotovení přesné zubní náhrady. Ze zákona máte nárok na odstoupení od ústní smlouvy na její zhotovení pokud i po několika zkouškách nesedí. Asi bych už neměl důvěru a obrátil se na jiného zubního lékaře.

Re: Re: snímací pružná náhrada /nejsou kovové spony/

Soňa 20.05.2019
Velmi děkuji za rychlou odpověď. Náhradu jsem dnes na kontrole vrátila s tím, že ještě jednou /po opravě ji zkusím/ a když nebude náhrada přesná, tak ji nepřijmu a další opravy již nechci. Naštěstí v tom duchu hovořil i pan doktor, že to chápe, viděl, že náhrada opravdu nesedí. Tak jsem ráda a uvidím, jak to dopadne. Přeji pěkný den a mnoho úspěchů ve Vašem životě.

Re: Re: Re: snímací pružná náhrada /nejsou kovové spony/

Jiří Sedláček 21.05.2019
Tak to je dobře že je doktor rozumný. Přeji vám aby už ted na poslední pokus bylo vše v pořádku

Bolest

Eliška Svobodová 07.05.2019
Dobrý den, mám na předních 4 korunky. Jednu mám zašedlou a když proběhla výměna zase. Teď korunka se zubem na dotek bolí, ne hodně ale jde to cítit. Čím to může být?

Re: Bolest

Jiří Sedláček 08.05.2019
Těch příčin, proč je jedna korunka šedá, může být mnoho, záleží třeba na tom z jakého je materiálu nebo barvě zubu pod korunkou. A proč vás bolí zub pod korunkou, těch příčin také může být mnoho. A na to se musíte zeptat svého zubního lékaře.

spolupráce

Huňková 03.05.2019
Dobrý den, mám můstek a už s ním nejsem spokojená. Když vidím vaši práci, hned bych si ho nechala u vás předělat. Ptala jsem se mojí zubařky a ta mě dala teda. Že kvůli mě si rozhodně s váma dělat smlouvu nebude a další řeči o bouchání peněz či co..No , tak se zeptám vás, je možné si u vás nechat udělat můstek aniž by se to jakkoliv týkalo mojí zubařky? Děkuji a přeji hezký den

Re: spolupráce

Jiří Sedláček 03.05.2019
samozřejmě je to možné, pošleme vás za naším lékařem. Napište mi zprávu na mail sedlacek@jslab.cz nebo telefonujte naší recepční a my vám dáme kontakt na bezplatnou konzultaci. Mimochodem my nemáme a neděláme žádné smlouvy se zubními lékaři. Naše spolupráce je vždy postavená na vzájemné spokojenosti a našim lékařům se snažíme vytvářet co nejkvalitnější zubní náhrady. Když s námi nebudou spokojeni, nejsou vázáni žádnou smlouvou a nic je nenutí s námi spolupracovat. Takto to můžete vaší paní doktorce říct.

Korunky

Jana 26.04.2019
Dobrý den, můžete mi prosím napsat, jaká je nejlepší zubní pasta na celokeramické korunky? Děkuji.

Re: Korunky

Jiří Sedláček 28.04.2019
Na pastě vůbec nezáleží, používejte tu která vám je příjemná
Záznamy: 1 - 20 ze 1145
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2019 JS Lab