alergie na fixní zubní protézu

Jiřina 20.03.2019
Kvůli paradontóze mi zubař vytrhl čtyři spodní zuby, šest zbrousil a dal zubní fixní náhradu ze zirkonu. Od nasazení doteď (skoro rok) mám alergické potíže - nejdříve trochu pálila ústa a jakmile jsem se dotkla jazykem náhrady, cítila jsem sladkokyselou chuť a začaly se mi vytvářet sliny ve velkém množství. Toto období se střídalo s dobou, kdy jsem začala cítiti nahořklou svíravou chuť v puse, a když jsem sliny spolkla, začala mě pálit žáha. Teď, téměř po roce, kdy jsem na radu zubaře přestala používat ústní vodu, sladkokyselá chuť téměř zmizela, zato přetrvává hořkost, a když sliny polykám, začne mě pálit žáha tak, že se mi zvedá žaludek. Takže musím sliny vyplivovat, ale to můžu jen doma, jinde samozřejmě ne. Na alergologii mi udělali rozbor krve, všechno je v pořádku, neví se, proč tomu tak je. Ještě půjdu na test na alergii na kov, ale náhrada je ze zirkonu, kde údajně kov není, přilepená cementem, a mám ještě tři staré amalgámové plomby, které mi nic nedělají, takže kovem to asi taky nebude. Co mám dělat dál, poraďte prosím. Někdy se stane, že po některém jídle či pití se mi sliny dělat na chvíli přestanou - jde o nakyslé věci jako salátová zálivka, bílé víno. Uvažuji o tom, že si dám náhradu vyndat, ale co pak dál? Děkuji za odpověď.

Přidat nový příspěvek

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz

JS Lab v síti

copyright 2019 JS Lab