CAD


Indikace zirkonu

 


Tvar zubů

přiklady špatných řešení


Na následujících obrázcích jsou názorně ukázány 2 základní pravidla pro modelaci frontálních zubů při problému s prostorem z labiální strany. Velká většina rekonstrukcí má společné, že pahýly trčí ven z pusy a my máme málo prostoru na keramiku z labiální strany. Tyto pravidla platí pro tyto případy. 

  • V CADu umístěte zuby do ideální pozice bez ohledu na pahýly. Především hranu zubů. Viz pravá strana obrázku 1 a 2.  Naopak na levé straně obrázků 1 a 2 vidíte obvyklou chybu všech nezkušených techniků, kdy se při modelaci nesmyslně řídí špatně umístěnými pahýly. 
  • Pokud jedna jednička trčí ven z pusy více než druhá, je hrubá chyba modelovat obě jedničky podle té, která trčí ven z pusy. Toto platí v situaci kdy je rozdíl do cca 0,5 mm. I v konstrukci bude tento pahýl trčet ven a je na keramikovi jak situaci v keramice vyřeší. Klidně vytvoří jeden zub více labiálně anebo to srovná. Pokud to srovná, tak méně trčící zub bude navrstven z keramiky a trčící zub bude v místě kde trčí pouze ze zirkonu, bez keramiky. Viz obrázek číslo 8. V žádném případě se v těchto situacích neupřednosťuje pravidlo o stejnoměrné vrstvě keramiky. Vždy se musíme snažit vytvořit co nejlepší tvar a barvu alespoň tam kde to jde. Jenom proto, že to na jednom zubu nejde, neudělám přece škaredý i druhý zub. /i zde, jako všude, jsou občas vyjímky/
  • Pokud vám někdo řekne, že to máte dělat podle studijního modelu nebo wax-upu, většinou to neznamená, že to nesmíte udělat lépe. Oni většinou netuší že to jde. Tento případ je přesně tato situace.

Hrana frontálních zubů

Záznamy: 1 - 7 ze 7

CAD modelace metalokeramiky

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: recepce@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2019 JS Lab