Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Můstek x protéza

lilianaa.foj@seznam.cz 08.10.2016
Dobrý den,
je mi 24 let, zhruba ve 13 letech mi zubařka vytrhla 2 zuby - jsou to vrchní dvojky. Pak jsem nosila několik let rovnátka "na pevno". Paní zubařka mi řekla, že místo zubů budu mít buď implantáty nebo můstek ( musela by mi ubrousit 4 zuby). Nedávno jsme se domluvili, že zatím budu nosit protézku ( mezerník) místo těch 2 zubů, které mi chybí. Na další návštěvě jsem se dozvěděla, že by mi zhotovila jinou protézku, kterou bych mohla nosit klidně i 8 - 10 let a pak teprve bych si mohla dát ten můstek. Když jsem to řekla ošetřující lékařce na ortodoncii, moc se jí to nelíbilo a řekla, že paní zubařce zavolá. Na další návštěvě mi bylo řečeno od paní zubařky, že protézku v žádném případě mít nemůžu, že by se mi bortila horní čelist a že je potřeba co nejdříve dát můstek, protože ostatní zuby nemají žádnou oporu a začínají se mi posouvat.

Vím, že přes meil je složité mi odpovědět , ale chci se zeptat, zda je možné udělat nějakou protézku, která by mi zajistila oporu pro ostatní zuby na několik dalších let? (Nevím, co si o tom všem myslet - paní zubařka mi celou dobu tvrdila, že zatím bude protézka na několik let stačit, pak po telefonátu s pani z ortodoncie říkala úplně něco jiného...)Nechci zatím ve svých 24 letech přijít o 4 zdravé zuby. Ráda bych si dala můstek alespoň až za 10 let, impantátům se vyhýbám (prý bych musela nosit znovu fixní rovnátka, protože se mi zuby trochu posunuli - a já nechci dávat znovu peníze) nejraději bych tu protézu...

Zaujala mě metoda VivaFlex, myslíte, že by to mohlo být pro mě řešení?
Mnohokrát dějiku za odpověď. Pokud takové protézy děláte,moc ráda se k Vám objednám.

přeji hezký zbytek dne
S pozdravem Fojtíková.

Re: Můstek x protéza

Jiří Sedláček 09.10.2016
Nebál bych se ve vašem případě zhotovení celokeramickeho můstku. Ale i řešení protézkou Vivaflex by mohlo být vhodné.

Re: Re: Můstek x protéza

liliana 10.10.2016
Děkuji za odpo ěď.Pokud bych se rozhodla pro protezu Vivaflex-bylo by to pro me řešení jen na chvili(1-2) roky nebo by mi proteza zabranila uvolňování ostatnich zubu např min na 10 let?kde všude se proteza Vivaflex zhotovuje?Jen u Vas nebo i nekde poblíž Zlína?
Děkuji

Re: Re: Re: Můstek x protéza

Jiří Sedláček 11.10.2016
Záleží na konkrétní situaci. Pružné protézy se zhotovují i jako definitivní dlouhodobé řešení. Když vyplníte formulář na www.vivaflex.cz tak vám pošleme stránku se seznamem laboratoří, které Vivaflex zhotovují. Už je jich docela dost a myslím že i ve Zlíně nebo poblíž.

nové zuby

adamcova 04.10.2016
Mám na horní čelisti tři korunky a už čekám na zubní náhradu 3 měsíce je možné mě takto dlouho čekat a pořád se na něco vymlouvat ?a teď čekám znovu na udělání zubů na dol.čelisti prý to nejde postupně poraďte mám strach si najít jiného zubare

Re: nové zuby

Jiří Sedláček 06.10.2016
Možné to jistě je, otázkou jestli je to normální situace. Těžko vám můžu něco poradit když neznám konkrétní příčinu zdržení. Například po vytržení zubů je nutné čekat i půl roku než se dáseň zahojí.

Zubní můstek

Andrea 23.09.2016
Dobrý den, jsem už zoufalá a potřebuji prosím poradit. Přesně před rokem jsem musela po 22 letech vyměnit starý můstek za nový. Po úrazu jsem přišla o horní 1 a 2 vpravo a 1/2 1 vlevo. Můstek byl uchycený na čepu, který mi dali na místo zlomeného zubu a na vedlejších zubech tzn. 2 a 3. Nyní mám místo těchto zubů další čepy a další tři zdravé zuby obroušené. Takže můstek na 8 zubů od 4 do 4 a pořád připevněný provizorně.. Už mám zhotovený druhý můstek, protože první byl sice moc krásný, ale vůbec se s ním nedalo jíst. Když jsem kousala na pravé čtyřce, tak jsem cítila tlak na přední čepy a to až do bolesti. 3/4 roku zkoušení, broušení, opakované návštěvy laboratoře apod.nic nevyřešili a tak mi zhotovili nový můstek. Z lítosti musím říct, že problém je stejný a spíš ještě horší. Něco ukousnout už asi nikdy nepůjde a pokousat vpravo taky ne. Nemusím ani nic jíst, stačí silněji skousnout zuby naprázdno a bolest a tlak na přední čepy.Jsem nešťastná a bojím se to zubaři přiznat, ať si o mě nemyslí, že jsem nějaký hypochondr i když si to možná už myslí. Možná bych ještě měla napsat, že můstek je metalokeramický a stál mě něco kolem 42000. Nevím co mám dělat dál, jsem opravdu zoufalá. Děkuji za odpověď

Re: Zubní můstek

Jiří Sedláček 26.09.2016
To je mě opravdu líto, ale nedokáži vám poradit jinak než abyste konzultovala váš problém ještě s jinými lékaři. Já jsem zubní technik, ale i lékař vám takto přes mail neporadí jinak, musí vás vyšetřit.

zubní náhrada + corega

jarka 22.09.2016
Dobrý den, chtěla bych se zeptat čím nebo jak nejlépe odstranit fix . krém Coregu po sejmutí zub. náhrady. Vyčištění náhrady jde celkem dodře ale dlouho zápasím s odstraněním Coregy z úst. Předem děkuji za odpověd. Jarka

Re: zubní náhrada + corega

Jiří Sedláček 26.09.2016
nenapadá mě nic jiného než mechanicky kartáčkem a pastou, nemáme žádné jiné řešení. Ale třeba něco existuje jenom o tom nevíme, zkuste se zeptat v lékárně.

Deflex (VivaFlex)

Miluše Dovrtělová 15.09.2016
Přeji krásný den a prosím o informace k možnosti zhotovení pružné zubní náhrady z materiálu Deflex, resp. VivaFlex; jedná se o čtyři horní zuby (1 a 2).
Vzhledem k alergii na kovy mi odborné pracoviště nedoporučilo jakoukoliv zubní náhradu s přítomností kovu (tu alergii mám fakt příšernou, s výjimkou zlata 18 karátů a platiny prakticky na veškeré kovy i slitiny). Keramický můstek je poněkud nad mé finanční možnosti, ráda bych využila materiál Deflex, či ještě lépe VivaFlex.
V současné době jsem v očekávání extrakce všech čtyř zubů, pak bude následovat do zhojení provizorní protézka.
Bedlivě jsem pročetla příspěvky v diskuzi i Vaše odpovědi a ráda bych se zeptala:
Pokud mi má lékařka zhotoví po zhojení otisky, můžete pracovat s tímto materiálem, nebo je vhodnější objednat se u MUDr. Kahánka?
K dispozici mám panoramatický rentgenový snímek, předpokládám, že i pro použití pružné zubní náhrady je třeba jistých podmínek; lze konzultovat přímo u Vás v laboratoři, nebo opět MUDr. Kahánek - moje paní zubní s těmito náhradami nemá zkušenosti a byla by raději, kdyby vhodnost posoudil opravdový odborník.
Děkuji Vám za odpověď, blahopřeji ke krásnému přehlednému webu a přeji hodně úspěchů.
Zdraví MD

Re: Deflex (VivaFlex)

Jiří Sedláček, 19.09.2016
určitě stačí když vaše paní doktorka vezme otisky a pošle nám je, anebo je k nám přivezete vy. Zároveň bysme vybrali barvu.
Záznamy: 1 - 12 ze 678
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Elektrický zubní kartáček

 
Prevence je vždy lepší než léčba. Čím pečlivěji se proto budete o své zuby a dásně starat, tím méně času strávíte v zubařském křesle. 
 
 
Zjistěte jak zubní kartáček OO funguje
 
 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab

google-site-verification: googlea0bc6dc78b467a38.html
googlea0bc6dc78b467a38.html
googlea0bc6dc78b467a38.html