Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Pružná zubní náhrada

ALENA 16.08.2017
Dobrý den pane doktore,
prosím Vás,je možná celá horní náhrada s pružného materiálu na pojišťovnu,popřípadě kolik by se doplácelo?
Mám klasickou a tlačí mě, nedrží mi, a dáví mě.
Ještě se chci zeptat,jestli je možná také dolní pružná náhrada,ale ta je jen částečná.Mám 1-4 z pravé strany a 1,3,4 z levé.V současné době mám spodní náhradu na háčky,ale to mě hodně bolí.Děkuji za odpověď.
Alena-Chomutov

Re: Pružná zubní náhrada

Jiří Sedláček 20.08.2017
Totální náhrady je možné také zhotovit z pružného materiálu. Platba pojištovny ale nestačí pokrýt náklady takže je tam nutný doplatek. Příčina vašich problémů ale není v použitém materiálu ale v nekvalitní práci.

Dotaz na možnost reklamace

Vlaďka 16.08.2017
Dobrý den pane Sedláčku

Mám spodní druhý zub vlevo ulomený a tak mi můj zubař doporučil zhotovení čepu a korunky.

Čep mi udělal minulý týden a na korunku jsem šla dneska. Korunku mi předem neukázal, šla z tuha nasadit, tak jí vrtačkou upravil a když se mu to zdálo být dobré, tak mi jí nasadil už i s cementem. Po zatvrdnutí mi to ukázal v zrcátku a když jsem se ohradila, že je proti mým zubům o několik odstínů bělejší, tak mi řekl že ztmavne.(nevybíral odstín podle mých zubů pomocí vzorkovníku) Vypadá to hrozně. Další problém je, že jí mám při vnitřní straně dost vzdálenou od dásně a hodně ostrou.Celkově je hodně baculatá. Při každém pohybu jazykem, při každém slovu mě to řeže do jazyka, který od toho mám poraněný a pořád v ústech cítím krev. Lze toto reklamovat, sundat a požadovat za své peníze zhotovení korunky nové???Celkově je velmi velká a zubař mi řekl, že plášť korunky je vždy větší než původní zub. Nemyslím si že je to pravda. Děkuji za odpověď

Vávrová

Re: Dotaz na možnost reklamace

Jiří Sedláček 20.08.2017
Celý postup vašeho lékaře tak jah ho popisujete je špatný a rozhodně můžete práci reklamovat.

Přední zuby

Petra 16.08.2017
Dobrý den, pane Sedláčku, horní jedničky a dvojky mám hodně zplombované a jedna jednička ustupuje z řady zubů dozadu. Jelikož už nechci dále zuby plombovat a sama paní doktorka mi navrhla dát na ně korunky, zajímalo by mě jaké řešení byste navrhl - jednotlivé korunky a nebo můstek? A dá se nějak vyřešit i ta křivá jednička? Děkuji za váš čas.

Re: Přední zuby

Jiří Sedláček 20.08.2017
Křivá jednička se dá vyřešit mnoha způsoby. Pokud mě zavoláte, dám vám kontakt na MUDr. Kahánka - Szekerese a on vás objedná na konzultaci. Můžeme udělat přední korunky spojené i sólo, obě varianty jsou možné.

Cvakání Zubů

Petr 08.07.2017
Dobrý den, prosím o radu , už jsem opravdu zoufalí. je mi 24 let a jednoho dne z neznámého důvodu, jsem začal klepat zubama. Nejdříve jsem začal klepat zuby jen tak. Dělal jsem to ikdyž jsem to mohl zastavit ale nechtěl sem byl to takový tik. Po nějaké době, asi po 3 měsícíh už se to stalo v závislost a poté už sem se toho konečně chtěl zbavit, ale už bylo pozdě a nešlo to. Zkoušel jsem se toho zbavit asi další 2 měsíce a po 2 měsících jsem se toho konečně zbavil, a sám od sebe jsem to přestal dělat, ale byl problém, že když jsem se to odnaučil, tak už bylo pozdě, jelikož se z toho vyvinul opravdu tik, asi takový jako když nám v mládí rodiče říkaly-nemrkej nebo ti to zůstane.Opravdu to nelze ovládat a tak to je už dodnes, po roce a půl, možná po dvou. Je to pořád,pořád dokola. Musím mít jazyk mezi zuby, jakmile povolím ústní svalstvo, začne mi to samo ťukat třít se zuby o zuby a při napětí či nervech ty zuby silně zcvaknou k sobě. Zuby už samozřejmě v katastrofálním stavu, 3 osmičky už mi museli vytrhat, a jednu sedmičku také.Všechny ostatní zuby kromě 7 zubů dola a 7 nahoře, z jedné strany větší a zdruhé menší, jakoby sešmirglované pahejly. U zubaře mi řeekli že o bruxismus nejde, že mám zuby cituji- vyžrané, že si nečistím zuby a že jsem nechodil k zubaři, ale já vím že to ten hlavní problém není.to samé mi řekli 3 zubaři. Prosím vás moc o radu co mám dělat, na E-mail: RapGodRapgod@seznam.cz.... Moc prosím o radu, už nevím co dělat :-( děkuji za jakýkoliv postřeh a radu.

Re: Cvakání Zubů

Jiří Sedláček 12.07.2017
Pokud vám 4 zubní lékaři řekli to stejné, tak to znamená že se shodli a je velmi pravděpodobné že mají pravdu. Takže moje rada je, věřte odborníkům a co nejdříve udělejte to co vám radí, jinak o všechny zuby přijdete.

VivaFlex

Babeta 17.06.2017
Dobrý den , mám zájem o VivaFlex , kde v Plzni nebo co nejblíže najdu lékaře ochotného toto poskytnout ? Již jednou jsem dostala od vás dobrou radu - snímací náhradu " na zámečky " , ale práce byla provedena lajdácky,po roce a půl mě zámečky museli odřezat,dostala jsem šílené kovové náhrady,že nic jiného nejde,ty nejdou nosit a tak mě v té zubní ordinaci už neuvidí. Nejen ,že jsem zaplatila hodně peněz,ale i psychicky mě to dost odrovnalo. Pokud můžete poraďte.Dekuji Babeta

Re: VivaFlex

Jiří Sedláček 21.06.2017
vyplňte formulář na webu zubni-proteza.cz prosím. Pošleme vám laboratoře které je dělají poblíž vašeho bydliště.

polykarbonátová korunka

Tempír Miroslav 07.06.2017
Dobrý den, levý horní špičák mám jen mrtvý kořen.Před 12ti léty resekce,nasazena před rokem korunka z kovu která nekorespondovala s ostatnímy zuby/zlato/.Zjištěny proudy mezi zuby a doporučena prozatímní polykarbonátová náhrada. Je tato náhrada hrazena pojišťovnou,nebo si ji musím zaplatit,popřípadě kolik stojí i s čepem,který také nemůže být kovový.Děkuji za odpověď.

Re: polykarbonátová korunka

Jiří Sedláček 07.06.2017
Netuším co je to polykarbonátová náhrada. Proto neumím odpovědět na žádnou vaši otázku.
Záznamy: 1 - 12 ze 763
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Elektrický zubní kartáček

 
Prevence je vždy lepší než léčba. Čím pečlivěji se proto budete o své zuby a dásně starat, tím méně času strávíte v zubařském křesle. 
 
 
Zjistěte jak zubní kartáček OO funguje
 
 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab