Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Jak jíst

Vítek 28.07.2016
Dobrý den, prosím Vás, mám rok snímatelnou zubní náhradu a nenajím se s ní, prostě to nejde. Jde to nějak změnit? Děkuju za odpověď.

Re: Jak jíst

Jiří Sedláček 31.07.2016
Nedokážu takhle nějak přesně odpovědět, nevím proč se nemůžete najíst. Zřejmě je špatně udělaná, nejjednodušší zřejmě bude udělat kompletně novou protézu.

celokeramika nebo pryskyřice

Lenka 15.07.2016
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám v dolní čelisti 8 implantátů, Brenemarkův most, 12 zubů (pravou stranu mám téměř bez kosti), zuby jsou z pryskyřice a mám ji půl roku. V horní čelisti mám 7 implantátů (levá strana
doplněna blokem kosti) a jsme domluveni na celokeramických zubech, zatím mám pryskyřici a ještě se dolaďuje. Nedávno se mi dole ulomila půlka zubu - jedničky a prý jsem ho přetížila. Od té doby mi lékař nedoporučuje nahoře celokeramiku, že by mohla praskat a různě se ulamovat. Navíc mám občasné bolesti v té levé části, takový tlak, rtg je v pořádku a zánět taky nemám, vše dobře čistím. Můžete mi, prosím poradit pro jaký materiál se rozhodnout ? Ještě bych se chtěla zeptat na rozdíl ceny mezi horní náhradou z pryskyřice a celokeramikou, jaká je průměrná cena za opravu zubu z pryskyřice a z keramiky a cena za výměnu pryskyřičných zubů (nevím, jestli se mění jen zuby, nebo celá náhrada) po 5-7 letech, jak je doporučováno. O cenách oprav a výměny jsem s lékařem ještě nemluvila. Moc Vám děkuji za ochotu a přeji hezký den. Lenka

Re: celokeramika nebo pryskyřice

Jiří Sedláček 15.07.2016
Dobrý den,
na žádnou vaši otázku neumím odpovědět. Maximálně vás můžu odkázat sem: http://www.jslab.cz/pro-pacienty/cena-zubniho-osetreni/
Opakuji to tady pořád dokola. Každá ordinace má jiné ceny. I kdybych znal nějakou průměrnou cenu, tak k čemu vám to bude? Váš lékař může mít ceny dvojnásobné nebo poloviční. A nemůžu vám poradit ani materiál. Neznám vaši situaci, textový popis nestačí, nikdo vám takto neporadí bez osobního vyšetření.

klapot

Zdeňka 13.07.2016
Mám stejný problém jako maminka pana Hraby,protézu mám jen horní. Prosím,poraďte,mám 72 let,nemyslím,že špatně čelist ovládám Děkuji

Re: klapot

Jiří Sedláček 14.07.2016
Napadá mě jedno řešení. Měkká folie, kterou si nasadíte na zuby. Podobná jakou používají sportovci jako chránič na zuby, ale stačí co nejtenčí. Kdykoli si jí můžete sundat. Zhotoví vám ji ve většině zubních laboratořích, budou potřebovat otisk vaší protézy. Ten můžou zhotovit sami, takže ani nemusíte do ordinace. Cena se může pohybovat okolo 500 - 1000 korun.

Zubni nahrada

Vlasta 04.07.2016
Dobry den potrebovala bych poradit. Bylo by mozno ve Vasi ordinaci si nechat udelat kompletni Zubni protezu a kolik by to stalo(neplatim si v ceske republice zdravi I pojisteni ale platim ho v ramci EU

Re: Zubni nahrada

Jiří Sedláček 05.07.2016
V ČR výkony v ordinacích a nemocnicích proplácí české zdravotní pojištovny. Pokud si u nich neplatíte, nemůžou vám nic připlatit. Pokud jste pojištěná jinde, musíte se zeptat na podmínky vaší pojistky. Funguje to tak že si vše zaplatíte, a vaše pojištovna vám proplatí na základě dokladu to, co by proplatila svým pojištěncům. Je možné že vám třeba proplatí více než naše pojištovny u nás. Anebo třeba nic. Každopádně zubní náhrady jsou u nás výrazně levnější, než na západ od nás. I vzhledem k příjmům. V Německu stojí korunka třetinu jejich průměrného platu, u nás pětinu našeho platu. Ale záleží na konkrétní ordinaci, u nás jsou rozdíly větší. Nemůžu vám napsat kolik by vás to stálo, protože nevím co myslíte kompletní protézou. Na těchto stránkách v menu cena ošetření jsou podrobnější informace.

Proč nepříjemně "klapou" umělé zuby-horní i dolní náhrada vyndávací ?

Hraba Jaroslav 27.06.2016
Dobrý den.

Moje maminka 81 let má umělé zuby - horní i dolní.
Chtěl jsem se zeptat, proč jí při jídle tyto zuby neustále vydávají nepříjemný zvuk - tzv. klapání, klapající zuby.

Myslíte, že je to způsobeno špatnou technologií - výrobou nebo špatným materiálem a podobně ?

Dalo by se to nějakým způsobem odstranit dodatečně ?

Děkuji za případné rady či nápady.

Hraba

Re: Proč nepříjemně "klapou" umělé zuby-horní i dolní náhrada vyndávací ?

Jiří Sedláček 27.06.2016
Dobrý den,
to je zajímavá otázka a myslím že to není protézkama, ale spíše tím že maminka už hůře ovládá svoje čelistní klouby a svaly a proto sama se zuby klepe. Vůbec mě bohužel nenapadá nějaké řešení jak to řešit.

zubní náhrada na implantátech ještě jednou

Eva 24.06.2016
Dobrý den,
je mi velice líto, že vaše odpovědi nebyly pro mne příznivější. Záležitost řeším v podstatě již od podzimu loňského roku - doposud neúspěšně - a zdálo se mi, že na vašich stránkách jsem našla novou naději. Doporučení obrátit se na lékaře, který implantáty vkládal jsem absolvovala již před 2 roky - výsledek je katastrofa, trpím jako Job a jak se zdá, řešení neexistuje. Nerada bych zde byla příliš konkrétní, ale už opravdu nevím, jak dovést celou záležitost ke zdárnému konci.
Nicméně - děkuji vám za čas, který jste mým dotazům věnoval a přeji vám krásné léto.

zubní náhrada na implantátech

Eva 20.06.2016
Dobrý den,
nedávno jsem se dotazovala, zda je možné zhotovit vašimi lékaři ve vaší laboratoři novou celkovou náhradu na stávajících implantátech. Doporučil jste mi, abych si zjistila konkretní typ implantátu, což se mi nepodařilo. Získala jsem jen informaci, že se jedná o miniimplantáty. Je i za těchto okolností možné novou funkční náhradu vašimi lékaři ve vaší laboratoři zhotovit? Děkuji za odpověď.
Záznamy: 1 - 12 ze 659
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Elektrický zubní kartáček

 
Prevence je vždy lepší než léčba. Čím pečlivěji se proto budete o své zuby a dásně starat, tím méně času strávíte v zubařském křesle. 
 
 
Zjistěte jak zubní kartáček OO funguje
 
 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab