Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

Zlomený zub

Karel Dobřech 18.01.2017
Dobrý den ,chtěl bych se zeptat jak dlouho bude trvat dodělání zubu ? Hral jsem hokej a dostal jsem pukem,ulomila se mi půlka zubu. V pondělí jsem byl u lékaře a trhala mi nerv (myslím že to byl nerv ) .V pondělí jdu zase k lékařovi a nevíte jestli už mi doělá celý zub ? nebo jak to bude pokračovat ? Děkuji

Re: Zlomený zub

Jiří Sedláček 19.01.2017
Pokud zub dostaví lékař, tak to bude trvat cca hodinu. Pokud to bude korunka nebo laboratorní kompozitní dostavba tak v běžné praxi byste měl mít hotový zub za týden.

Korunky na přední zuby

Zábranský 16.01.2017
Dobrý den pane Sedláčku,chtěl bych se zeptat,mám velkou kazivost na předních zubech,už několikrát přeblombované.Chtěl bych celokeramické korunky.Velmi se mi líbí práce vaší laboratoře a chtěl bych korunky vyrobené ve vaší laboratoři.Prosím o doporučení zubaře který s vámi spolupracuje.Ve spoustě diskuzí okolo korunek je velmi chválen a ocenován pan MUDr Kahánek Petr.
Předem moc děkuji za odpověd a poradění.
Příjemný zbytek dne.

Re: Korunky na přední zuby

Jiří Sedláček 17.01.2017
Určitě doporučuji MUDr.Kahánka - Szekerese. On se přejmenovat....
Všechny informace najdete když si do googlu zadáte heslo: Petr Kahánek

Korunka na mŕtvy zub

Mary 16.01.2017
Dobrý deň chcela by som sa opýtať že či je vhodne dať korunku na mŕtvy zub. Mám mŕtvu dvojku tri roky a je už zašednutý nezatazi korunka ten mrtvy zub a nevypadne ? Taktiež by som sa chcela spýtať či je vhodne dať korunky na predné zuby ktoré mám plombovane sú vhodnejsie pre mna ako fazety ? Ďakujem

Re: Korunka na mŕtvy zub

Jiří Sedláček 16.01.2017
Na mrtvé zuby se korunky dokonce doporučují dávat, protože ten mrtvý zub zpevní a zachrání na dlouhou dobu. Mrtvé zuby totiž křehnou a hrozí riziko že se rozlomí, takže korunka je opravdu dobré řešení. A jestli fasetu nebo korunku. To záleží na konkrétním případu, korunky umožňují lépe korigovat tvar i barvu a jsou jednodušší.

Keramicke koruny

Jana Horskackova 06.01.2017
Dobrý den vážený pane Sedlaček,ráda bych se Vás jako odborníka zeptala,zda je naprosto normální věc u keramických zubů,ze v zadni části korunek je třeba na jednom zubu vyboulena boule,další zub je takový silný a spoje mezi můstkama jsou jakoby silné,je tam cítit přechod.Moc Vam dekuji za odpověd a přeji krásný den.Hoskáčková.

Re: Keramicke koruny

Jiří Sedláček 08.01.2017
Těžko můžu konkrétně odpovědět. Ale obecně, tvar korunek a můstků je závislý jednak na šikovnosti zubního technika a jednak na tvaru zubních pahýlů na kterých se zubní náhrada zhotovuje. Boule by tam být neměli ale často se jim úplně vyhnout nedá. Zuby musí být nejen pěkné ale musí i vydržet obrovský žvýkací tlak. Je velmi těžké udělat pěkné zuby tak, aby byly i funkční. Záleží to na perfektní spolupráci zubaře a technika.

Re: Re: Keramicke koruny

Jana Horskackova 10.01.2017
Mockrat dekuji pane Sedlacek,za odpoved.Mohu se jeste zeptat,je mozne,ze muze keramicky mustek spusobovat velke bolesti,kdyz presne nesedi?Kdyz sem mela mezi vyrobou nasazen provizorni mustek vse bylo v poradku a nic nebolelo ale jakmile se nalepil na pevno,tak mam stale velke bolesti a problemy.Kdyz koukam na Vase prace,je to nadhera!!!Jeste sem nevidela nikde takto prirozene udelane zuby.
Velice dekuji a velmi si vazim vasich odpovedi a casu pri nich stravenych.Preji Vam i Vasi laboratori mnoho uspechu a spousta spokojenych klientu.
Horskackova

Re: Re: Re: Keramicke koruny

Jiří Sedláček 10.01.2017
Děkuji za pochvalu. Bolest nikdy není normální.Především dlouhotrvající bolest. Ano, může to být způsobeno nepřesností náhrady. Vše řešte s vaším ošetřujíím lékařem a nenechte se odbýt.

Re: Re: Re: Re: Keramicke koruny

Jana Horskackova 12.01.2017
Pane Sedláčku,jste opravdu úžásný člověk,který pomáhá nám neštastným lidem.Mohu se ještě zeptat,jak já jako pacient mohu poznat,ze problémy způsobují opravdu korunky?Vidím a cítím jak mám ty zuby velké oproti druhé straně.Je možné,že může způsobovat tuto velkou neustávající bolest nepřesnost a jakoby dráždění dásní a občasne pocity pálení.Zub,mam již ošetřen a umrtven a přesto me to bolí i když si přejedu po dasních kde končí korunky.Někdy mám pocit jakoby ty korunky byli hodně teplé.
Ještě jednou Vám velice děkuji,za to,že poskytujete tuto možnost poradenstvi.Jste opravdu úžásný člověk.
S pozdravem
Horskáčková

Re: Re: Re: Re: Re: Keramicke koruny

Jiří Sedláček 14.01.2017
Možné to jistě je. Pokud máte metalokeramické korunky, tak by to mohlo být způsobeno kovem z kterého je zhotovena kovová konstrukce korunek. Pokud celokeramické, tak i tou nepřesností. Jako pacient to poznáte právě tak že to bolí což je špatně. už asi nepoznáte pravou příčinu, které se někdy těžko hledá i v ordinaci. Každopádně vše musí posoudit váš ošetřující lékař nebo jiný lékař. Pokud to nevyřeší, musí vám vrátit peníze a obraťte se jinam.
Záznamy: 1 - 12 ze 706
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Elektrický zubní kartáček

 
Prevence je vždy lepší než léčba. Čím pečlivěji se proto budete o své zuby a dásně starat, tím méně času strávíte v zubařském křesle. 
 
 
Zjistěte jak zubní kartáček OO funguje
 
 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab